Google+

چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

تا کنون در مطالب بسیاری در مورد نحوه دریافت و یا ایجاد زیرنویس ها با شما سخن گفته ایم، اما نمایش آنها امری بسیار پر اهمیت می باشد زیرا زیرنویس های فارسی مدت های مدیدی است که همراه ویدئوهای ما بوده اند و دیگر بخشی جدا نشدنی از خاطرات ما شده اند و در کنار آن تنها برنامه ای که در حال گسترش به سرعت برق و باد میان کاربران است برنامه KMPlayer  است که کاربری با زیر نویس آن بسیار لذت بخش است .

اولین کاری که باید انجام شود مشخص کردن فایل زیرنویس مربوط به ویدئویی است که می خواهیم ببینیم و پس از اجرای ویدئو فایل زیرنویس را بدرون آن بکشید و یا نام فایل زیرنویس را با نام فایل ویدئو یکسان کنیم تا به محض پخش ویدئو آن ویدئو زیرنویس را مربوط به خود دانسته و نمایش دهد . حال برای نمایش زیرنویس در KMPlayer با کلیک راست روی صفحه آن و ورود به منوی Subtitles و انتخاب Show/Hide Subtitle فعال می شود و یا فشردن دکمه Alt و حین نگه داشتن آن زدن دکمه X شما می توانید نمایش زیرنویس را فعال نمایید. حال اگر زیرنویس مورد نظر فارسی باشد , احتمال دارد که زیرنویس به درستی نمایش داده نشود و برای اصلاح این حالت با فشردن کلید تابعی F2 و یا کلیک راست روی صفحه و از منوی Options بروی گزینه اول که Preferences است کلیک کردن , وارد صفحه تنظیمات می شوید. حال بمانند تصویر باید از منوی آبشاری سمت چپ صفحه گزینه Subtitle Processing شوید و با کلیک بروی مثلث کوچک کنار آن زیر شاخه های آنرا مشاهده کنید و گزینه Font Style را انتخاب نمایید تا در سمت راست تصویر قادر باشید تنظیمات جدیدی را مشاهده کنید که در سه زبانه در دسترس هستند و هر یک برای یکی از زیرنویس ها تنظیم می شوند و در نتیجه ما قادریم تا سه زیر نویس برای یک ویدئو تعریف کنیم . حال در این بخش شما قادر خواهید بود تا از طریق گزینه Primary فونت زیرنویس خود را تعریف نموده و در پایین آن Substitute برای تعیین فونت جایگزین بکار می رود پس از Font Style و Font Size که برای شکل نمایش نوشته ها و اندازه آنها بکار می روند به گزینه مورد نظر خود می رسیم CharSet می باشد و باید آنرا به گزینه Arabic تغییر دهید تا از حروف فارسی پشتیبانی شود . گزینه Letter spacing برای تعیین فاصله بین حروف است که برای فارسی بهتر است صفر باشد و Line spacing نیز برای تعیین فاصله بین خطوط است . حال فرض کنیم می خواهیم اندازه نمایش زیرنویس ها را تغییر دهیم اینکار را می توانیم با تغییر مقادیر Scale X و Scale Y انجام دهیم . در ادامه شما می توانید رنگ و شفافیت نمایش فونت را تغییر داده و یا برای آن پس زمینه ای تعریف کنید تا بهتر مشخص شود و یا کادر و یا سایه برای نوشته ها تعریف کرده و رنگ و میزان شفافیتی برای آنها تعیین کنیم .

نمایی از نرم افزار KM Player

سرانجام با زدن گزینه Close تنظیمات ثبت می شود و با بستن KMPlayer و نمایش دوباره ویدئو نوشته ها فارسی خواهند شد. در صورتیکه زیرنویس ها هنوز بصورت ناخوانا نشان داده می شوند می توانید با استفاده از این مطلب امکان نمایش کاراکتر های غیر استاندارد را هم فراهم سازید تا بتوانید از کاراکتر های فارسی در برنامه های مشابه لذت ببرید.

حال که بالاخره می توانید نوشته ها را ببینید باید بررسی کنید که آیا نوشته ها به موقع بروی تصویر ظاهر می شوند و با صدا همخوانی دارند یا خیر.در صورت وجود ناهماهنگی شما می توانید با کلیک بروی علامت چرخ دنده و یا زدن دکمه Alt و حین پایین نگه داشتن آن فشردن G پنجره کنترل پدیدار می شود و از زبانه ای که با علامت A نمایش داده شده می توانید مانند تصویر شاهد تنظیمات زمانی زیرنویس باشید. حال باید ضمن نمایش ویدئو به اصوات گوش دهید و در صورت جلوتر بودن زیرنویس از صدا باید +Sync را فشرده و یا «]» را از روی کیبرد فشار دهید و در صورت جلوتر بودن تصویر بایستی -Sync و یا «[» را از روی کیبرد فشار دهید حال در صورت زیاد روی در تنظیم همواره می توانید Resync و یا Alt+Y را فشار دهید تا همه تنظیمات به حالت اولیه باز گردند . با همه این توضیحات شما دیگر نباید مشکلی در نمایش زیرنویس فارسی داشته باشید .

حال در صورتیکه تمایل داشته باشید تا تمامی منو ها و گزینه های موجود در برنامه را به زبان فارسی تغییر دهید می توانید با راست کلیک نمودن بروی تصویر و انتخاب عبارت Language از میان گزینه ها در منوی باز شده عبارت Farsi.ini را انتخاب نمایید تا زبان تمامی منوهای برنامه به فارسی تغییر نماید . بدین وسیله شما قادر خواهید بود تا براحتی با منوها و گزینه های برنامه تعامل داشته باشید ولیکن بعلت آموزشی بودن این مطلب ما همواره تلاش می کنیم تا آموزش ها را با زبان انگلیسی ارائه کنیم تا بلکه بدین واسطه شما بتوانید با منو های لاتین موجود در نسخه های قدیمی نیز به کار خود ادامه دهید .

نمایی از مراحل تغییر زبان برنامه KMPlayer به فارسی

با توجه به افزوده شدن یک پنل کناری جدید در KMPlayer که در مواقعی که به اینترنت متصل هستید سایر فیلم ها را به شما پیشنهاد می دهد پیشنهاد می شود که همواره از جدیدترین نسخه برنامه استفاده کنید و یا اینکه با کمک فایروال ویندوز دسترسی برنامه را به اینترنت محدود سازید تا نتواند اطلاعات لازم برای نمایش این اطلاعات را از اینترنت دریافت نماید.

سوألات متداول شما

پیرو سوألات متداول دوستان در مورد این برنامه ضمن تشکر از ایشان تصمیم بر آن شد تا برخی را در قالب یک پست دیگر به نوشته بیافزاییم تا برای رفع مشکل خود نیازی به خواندن همه کامنت ها نداشته باشید، پس در صورت علاقمندی می توانید به این مطلب مراجعه نمایید. با توجه به سوألات متداول دوستان و پست های ایشان در ادامه مطلب این جسارت رو به خودمون دادیم تا تعدادی از سوأل ها و پاسخها یا ابراز محبت های دوستانمون رو از بخش نظرات حذف نماییم تا فضای بیشتری برای دوستان بماند و ایشان را از جستجوی پاسخ در میان کامنت ها آسوده نماییم . پس با تشکر از دوستان عزیزمون :

امیر ، الی ، babak To2 az gorgan ، نوید ، حمید ، Atiye و nashenas ، مریم ، داوود ، sajjad و amir و sara و swet2q3tr2qw3te3 ، قادر ، محمد جواد ، مریم ، علی صادقی ، ندا ، نگار ، m.s ، سید رضا ، حمید رضا ، ali و mahnaz و mohsen ، معین ، xzibit و malihe ، خسین لجه ، hadi ، عسل ، غزل ، raha و ebi و Ali ، سید مصطفی موسوی ، سمیر طبائی ، سارا ، علیرضا ، حباب ، سیمین ، علی ، sadat ، محمد1010 ، nima ، مژگان ، سارا ، masoud و mohsen و ghasemi و javad ، محمد ، mani ، حسین ، babak ، علی ، نازنین ، محمد ، bahar و malihe ، سپیده ، محمدامین ، امین ، حسین ، محمد حسین ، مجید ، سلمان ، امین ، ramin ، سارا ( که به ما یک اشتباه تایپی رو گوشزد کرد) ، میثم ، ندا ، ساحل ، نگار ، fighter و sajjad و …Zzz  و mo ، علی ، mo و arian ، آنا ، عباس ، saman ، ندا ، amirhossein و eghlima ، مانیا ، لیلا ، حمیده ، محمد ، virgo و nadi و ali ، عباس ، سیامک ، شیما ، Ghazaleh و kimia و Siavash ، سارا
+G

Product
KMPlayer
 
Description
زیرنویس های فارسی مدت های مدیدی است که همراه ویدئوهای ما بوده اند و دیگر بخشی جدا نشدنی از خاطرات ما شده اند و در کنار آن KMPlayer تنها برنامه ای است که کاربری با زیر نویس آن بسیار لذت بخش است.
Language
English , Persian
Operating System
Microsoft Windows
Category
MultimediaApplication
Reviewed by
Rating

۳۶۱ پاسخ به “چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟”

 1. ahmad

  آذر ۰۴٫ ۱۳۹۳

  اصلا فیلم زیرنویس پخش نمی کند

  Reply to this comment
 2. مرتضی

  آبان ۲۶٫ ۱۳۹۳

  با سلام
  از آموزش ها و راهنمایی های شما بسیار سپاسگزارم.

  Reply to this comment
 3. m2

  آبان ۱۹٫ ۱۳۹۳

  سلام بعضی از فیلم ها رو خودشون زیرنویس دارن حالا اگه زیر نویسی ک روی خوذ فیلم هس اشکال داشته باشه چجوری میشه اونو غیرفعال کرد و از زیر ویس دیگه استفاده کرد؟
  helllllllp

  Reply to this comment
  • گورکن

   آبان ۲۶٫ ۱۳۹۳

   با توجه اینکه فرمت زیرنویس رو نمی دونیم، فقط کافیه تا کارایی که برای نمایش یک زیرنویس باید انجام بدید رو بکنید و بعد زیرنویس رو بکشید و بندازید توی فیلم در حال پخش! من تست کردم و در همه مواردی که نوع زیرنویس سخت نبود جواب گرفتم.

   Reply to this comment
 4. شسثئشد

  آبان ۱۹٫ ۱۳۹۳

  لطفا بفرمائید چطور میتونیم زیرنویس انگلیسی داشته باشیم مراحل انجام را بگویید من خیلی تو این مسائل آشنا نیستم خیلی آسان توضیح بدید ممنون میشم

  Reply to this comment
  • گورکن

   آبان ۲۴٫ ۱۳۹۳

   همونطور که توی یکی از مطالب در مورد طرز بدست آوردن زیرنویس فارسی بحث شدش در مورد زیرنویس های انگلیسی هم داستان مشابهی وجود داره که باید یه سایت برای دانلود زیرنویس انگلیسی پیدا کنید و از اون زیرنویس هارو بگیرید. حالا زیرنویس به انگلیسی میشه subtitle و شما می تونی با افزودن اسم انگلیسی فیلم به اول این عبارت و جستجوی اون در گوگل سایتی که زیرنویس رو داره پیدا کنی! حالا دقیقا به همین سیستمی که زیرنویس فارسی رو اجرا می کردین با همون زیرنویس برخورد کنید تا بشه دیدش:-)

   Reply to this comment
 5. مهدی میررحیمی

  آبان ۱۶٫ ۱۳۹۳

  سلام
  من ویندوز عوض کردمو بعدش دچار این مشکل شدم.یعنی تمام فایلای زیرنویسم بصورت S.R.T نمایش داده میشه درحالیکه قبلن فرمت خاصی نداشت.فرمت زیرنویسام رو به notepad هم تغییر دادم اما درست نشد لطفن یه راه حل بدید.
  سپاس

  Reply to this comment
  • گورکن

   آبان ۱۶٫ ۱۳۹۳

   با مطالعه این مطلب متوجه میشی که زیرنویس بدون فرمت وجود نداره و خب زیرنویس هایی که دریافت کرده بودی همه SRT هستن، پس در حقیقت با نصب یک برنامه ای مثل KM یا مشابهش که می تونن زیرنویس هارو تشخیص بدن آیکون خودشون رو روی این فایل ها میذارن که توی اکثر موارد روی آیکونشون هم نوشته SRT پس دقیقا مشکلی وجود نداره.

   Reply to this comment
 6. HOSSEiNiTSHA

  آبان ۰۵٫ ۱۳۹۳

  سلام
  ممنون از اطلاعات خوبتون ولی من نتونستم به چیزی که میخواستم برسم
  ازتون یه خواهش دارم لطف کنید اگه میتونید کمکم کنید
  زیرنویس ها تو نرم افزار من به صورت عمودی میاد یعنی از بالا به پایین شده ، کلمه کلمه شده اصلا یه وضعی شده نمیشه فیلم دید
  ممنون میشم کمکم کنید

  Reply to this comment
  • گورکن

   آبان ۰۵٫ ۱۳۹۳

   شما احتمالا مشکلتون توی تنظیماتتونه! سعی کنید با زدن دکمه F2 صفحه تنظیماتتون رو باز کنید که و یا دکمه Initialize All Presets برای برگشتن تنظیمات به حالت درست رو بزنید و یام اینکه از بخش Subtitle Processing وارد بخش Alignment شوید و در قسمت Subtitle Effects تیک مقابل عبارت Display subtitles vertically رو بردارید تا دیگه زیرنویس ها بصورت عمودی نشون داده نشن!

   Reply to this comment
   • HOSSEiNiTSHA

    آبان ۰۶٫ ۱۳۹۳

    ممنون الان نرم افزار و ریختم بیرون دوباره دارم نصب می کنم وقتی نصب شد اگه درست نشده باشه کاری که شما گفتید رو انجام میدم
    بازم ممنون که جواب دادین

    Reply to this comment
 7. zahra

  مهر ۳۰٫ ۱۳۹۳

  سلام. من ویندوزم 8.1. kmplayer هم 3.9.1 نصب کردم. اما هر کار کردم زیرنویس نیومد. با vlc هم امتحان کردم که متن فارسی رو مربع مربع نشون میده. میشه کمکم کنید

  Reply to this comment
 8. barney

  مهر ۱۹٫ ۱۳۹۳

  سلام من تمام راه هارو رفتم اما بازم فارسی نشد

  Reply to this comment
 9. حسین

  مهر ۰۵٫ ۱۳۹۳

  سلام خسته نباشید
  بعضی زیرنویسا یه نوع فرمتی دارند که کیم پلیر اجراش نمیکنه اصلا فایلش یه جوریه که انگار ویندوز نمیشناستش میشه در این مورد راهنماییم کنید
  ویه سوال دیگه بعضی زیرنویسا با فیلم همخوانی ندارند پس و پیش میفته دلیلش چیه ممنون

  Reply to this comment
  • گورکن

   مهر ۰۵٫ ۱۳۹۳

   توجه کن دوست من که فایل های زیرنویس هم از قوانین سایر فایل ها پیروی می کنن! مثلا اگر یه فایل عکس می بینی احتمالا jpg هست و این یعنی اگر اسمش Goorcan باشه فایل بصورت Goorcan.jpg هست ولی شما نمی تونی پسوندشو ببینی! خب حالا اگر فایل زیرنویس شمارو ویندوز نمیشناسه پس باید پسوند اون فایل رو بشما نشون بده تا بتونی برنامه مناسب برای اجرا کردنشو پیدا کنی. این یه اصله! حالا اگر پسوندشو می بینی که بگو تا بگم چه کنی ولی اگر پسوند نداره احتمالا مشکل داشته باشه ولی فقط محض اینکه مطمئن بشی اونو بکش و بنداز توی یک فایل notepad تا ببینی که آیا محتویات متنی داره یا نه، شاید بتونی با ذخیره یا دستکاریش با کمک این مطلب مشکلتو حل کنی!

   Reply to this comment
 10. mika

  شهریور ۲۷٫ ۱۳۹۳

  با سلام
  من اینکارو انجام دادم مشکل حل نشد
  km player من ورژن 3.9.0 هستش
  ویندوزم 8.1
  باید چیکار کنم؟
  با تشکر

  Reply to this comment
  • گورکن

   شهریور ۲۷٫ ۱۳۹۳

   مشکلت نشون دادن زیرنویس بوده یا فارسی نشون دادن زیرنویس؟! از چه نوع زیرنویسی داری استفاده می کنی؟! اگر می تونی برنامه VLC Player رو هم یه تستی بکن و بعد بگو که توی این برنامه هم همین مشکل رو داری یا نه؟!

   Reply to this comment
 11. farzane

  شهریور ۲۴٫ ۱۳۹۳

  سلام
  KMplayer من ورژن 3.9 هستش و هرکاری میکنم با این روش زیر نویسش درست نمیشه، باید چیکار کنم؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین…

  Reply to this comment
  • گورکن

   شهریور ۲۴٫ ۱۳۹۳

   بررسی کن ببین که این مطلب شرایطش برقراره توی سیستم عاملت یا نه و اگر برقرار بود و بازهم زیرنویس نداشتی سعی کن به VLCPlayer هم یه شانسی بدی.

   Reply to this comment
 12. درسا

  شهریور ۲۲٫ ۱۳۹۳

  چرا زیرنویس نمیاد

  Reply to this comment
 13. roze

  شهریور ۱۹٫ ۱۳۹۳

  همه کارایی که برای زیرنویس بود انجام دادم ولی زیر نوس نمیاد

  Reply to this comment
  • گورکن

   شهریور ۲۳٫ ۱۳۹۳

   سعی کنید از این مطلب کمک بگیرید و در صورتیکه روی برنامه VLC هم زیرنویس نشان داده نشد نوع زیرنویس و سیستم عاملتون رو بهم بگید تا بهتر بشه مشکلو درک کرد.

   Reply to this comment
 14. شیما

  شهریور ۱۸٫ ۱۳۹۳

  سلام واقعااااااا خیلی ممنون
  الهی خداخیرتون بده اساسی

  Reply to this comment
 15. پیمان

  شهریور ۱۸٫ ۱۳۹۳

  مرسی مختصر و مفید بود

  Reply to this comment
 16. علیرضا

  شهریور ۱۴٫ ۱۳۹۳

  خیلی ساده و مفید

  Reply to this comment
 17. پگاه

  شهریور ۱۲٫ ۱۳۹۳

  دستتون درد نکنه…درست شد!!مرسسیییی

  Reply to this comment
 18. nazanin

  شهریور ۰۹٫ ۱۳۹۳

  من ویندوزمو جدید عوض کردم و km هم دوباره ریختم ولی نمیدونم چرا بازم زیر نویسم نمیاد.. گزینه show هم فعاله :(( ولی هیچی نمیاد حتی انگلیسیش !!! :((((((

  Reply to this comment
  • گورکن

   شهریور ۱۰٫ ۱۳۹۳

   احتمال زیادی وجود داره که شما درایور کارت گرافیکتونو نصب نکرده باشید و بهمین علت سیستم نمی تونه زیرنویس رو نشون بده! حالا شما می تونی برنامه VLC رو هم تست کنی و اگر هنوز مشکل وجود داشت دیگه قطعی میشه این نظر.

   Reply to this comment
 19. نسیم

  شهریور ۰۸٫ ۱۳۹۳

  دستت درد نکنه خیلی کمکمون کردی

  Reply to this comment
 20. hani

  شهریور ۰۳٫ ۱۳۹۳

  من کلا زیرنویسم نمیاد یعنی تا دیروز میومد نمیدونم چیشد یهو میشه راهنمایی کنید

  Reply to this comment
 21. seti

  مرداد ۳۰٫ ۱۳۹۳

  بعضی فیلم ها ک رو خودشون زیرنویس دارن و تو منو شون هم قسمت جدا برا زیرنویس ندارن با km چجوری میشه لود کرد اخه اولا فایل جدا نیس ک بریم درگ کنیم دوما با هد show subtitle هم نمیاد
  plz help me

  Reply to this comment
 22. nfnn

  مرداد ۲۹٫ ۱۳۹۳

  با سلام و خسته نباشید من یه سری فیلم دارم که با کی ام پلیر باز میکنم
  زیرنویسش رو سیستم من لود نمیشه ولی وقتی همین فایل رو یه سیستمه دیگه با همین کی ام پلیر باز میکنیم همون لحظه سریعا زیرنویسش شروع به اجرا شدن میکنه
  دلیلش چی میتونه باشه ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  Reply to this comment
 23. ای جونم

  مرداد ۲۳٫ ۱۳۹۳

  عالی.دستتون درد نکنه.
  مرسی.
  خدا خیلی بهتون خیر برسونه.

  Reply to this comment
 24. Alireza

  مرداد ۲۱٫ ۱۳۹۳

  سلام و خسته نباشید
  اقا خیلی ممنون از کمکتون
  خدا خیرتون بده

  Reply to this comment
 25. مهدی

  مرداد ۱۷٫ ۱۳۹۳

  خیلی ممنون

  Reply to this comment
 26. 3پید

  مرداد ۱۴٫ ۱۳۹۳

  سلام

  ویندوزم 7 هست و کا ام سیستم زیر نویس بعضی فایل های تصویری رو باز می کنه بعضی رو نه !!

  تعجبش اینجاست نوع فایل تصویری و زیرنویس ها هم یکی هست !!

  Reply to this comment
  • گورکن

   مرداد ۲۸٫ ۱۳۹۳

   اگر وقت کردید این مطلب رو یه نگاهی بکنید، چون توی اونجا توضیح داده شده که یکی بودن نوع به معنی یکی بودن رمزگذاری و داده ها نیست! این مشکلات قدیم بیشتر پیش میومد ولی خب همه چی داره استاندارد های بهتری پیدا می کنه!

   Reply to this comment
 27. erfan

  مرداد ۱۱٫ ۱۳۹۳

  damet garm kheyli aqayi

  Reply to this comment

دنبالک ها

 1. 7 شهریور - وبگردی رنگی » رنگی رنگی - شهریور ۷, ۱۳۹۳

  […] (سایت رو اینجا ببینید) […]

پاسخ