Google+

چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

تا کنون در مطالب بسیاری در مورد نحوه دریافت و یا ایجاد زیرنویس ها با شما سخن گفته ایم، اما نمایش آنها امری بسیار پر اهمیت می باشد زیرا زیرنویس های فارسی مدت های مدیدی است که همراه ویدئوهای ما بوده اند و دیگر بخشی جدا نشدنی از خاطرات ما شده اند و در کنار آن تنها برنامه ای که در حال گسترش به سرعت برق و باد میان کاربران است برنامه KMPlayer  است که کاربری با زیر نویس آن بسیار لذت بخش است .

اولین کاری که باید انجام شود مشخص کردن فایل زیرنویس مربوط به ویدئویی است که می خواهیم ببینیم و پس از اجرای ویدئو فایل زیرنویس را بدرون آن بکشید و یا نام فایل زیرنویس را با نام فایل ویدئو یکسان کنیم تا به محض پخش ویدئو آن ویدئو زیرنویس را مربوط به خود دانسته و نمایش دهد . حال برای نمایش زیرنویس در KMPlayer با کلیک راست روی صفحه آن و ورود به منوی Subtitles و انتخاب Show/Hide Subtitle فعال می شود و یا فشردن دکمه Alt و حین نگه داشتن آن زدن دکمه X شما می توانید نمایش زیرنویس را فعال نمایید. حال اگر زیرنویس مورد نظر فارسی باشد , احتمال دارد که زیرنویس به درستی نمایش داده نشود و برای اصلاح این حالت با فشردن کلید تابعی F2 و یا کلیک راست روی صفحه و از منوی Options بروی گزینه اول که Preferences است کلیک کردن , وارد صفحه تنظیمات می شوید. حال بمانند تصویر باید از منوی آبشاری سمت چپ صفحه گزینه Subtitle Processing شوید و با کلیک بروی مثلث کوچک کنار آن زیر شاخه های آنرا مشاهده کنید و گزینه Font Style را انتخاب نمایید تا در سمت راست تصویر قادر باشید تنظیمات جدیدی را مشاهده کنید که در سه زبانه در دسترس هستند و هر یک برای یکی از زیرنویس ها تنظیم می شوند و در نتیجه ما قادریم تا سه زیر نویس برای یک ویدئو تعریف کنیم . حال در این بخش شما قادر خواهید بود تا از طریق گزینه Primary فونت زیرنویس خود را تعریف نموده و در پایین آن Substitute برای تعیین فونت جایگزین بکار می رود پس از Font Style و Font Size که برای شکل نمایش نوشته ها و اندازه آنها بکار می روند به گزینه مورد نظر خود می رسیم CharSet می باشد و باید آنرا به گزینه Arabic تغییر دهید تا از حروف فارسی پشتیبانی شود . گزینه Letter spacing برای تعیین فاصله بین حروف است که برای فارسی بهتر است صفر باشد و Line spacing نیز برای تعیین فاصله بین خطوط است . حال فرض کنیم می خواهیم اندازه نمایش زیرنویس ها را تغییر دهیم اینکار را می توانیم با تغییر مقادیر Scale X و Scale Y انجام دهیم . در ادامه شما می توانید رنگ و شفافیت نمایش فونت را تغییر داده و یا برای آن پس زمینه ای تعریف کنید تا بهتر مشخص شود و یا کادر و یا سایه برای نوشته ها تعریف کرده و رنگ و میزان شفافیتی برای آنها تعیین کنیم .

نمایی از نرم افزار KM Player

سرانجام با زدن گزینه Close تنظیمات ثبت می شود و با بستن KMPlayer و نمایش دوباره ویدئو نوشته ها فارسی خواهند شد. در صورتیکه زیرنویس ها هنوز بصورت ناخوانا نشان داده می شوند می توانید با استفاده از این مطلب امکان نمایش کاراکتر های غیر استاندارد را هم فراهم سازید تا بتوانید از کاراکتر های فارسی در برنامه های مشابه لذت ببرید.

حال که بالاخره می توانید نوشته ها را ببینید باید بررسی کنید که آیا نوشته ها به موقع بروی تصویر ظاهر می شوند و با صدا همخوانی دارند یا خیر.در صورت وجود ناهماهنگی شما می توانید با کلیک بروی علامت چرخ دنده و یا زدن دکمه Alt و حین پایین نگه داشتن آن فشردن G پنجره کنترل پدیدار می شود و از زبانه ای که با علامت A نمایش داده شده می توانید مانند تصویر شاهد تنظیمات زمانی زیرنویس باشید. حال باید ضمن نمایش ویدئو به اصوات گوش دهید و در صورت جلوتر بودن زیرنویس از صدا باید +Sync را فشرده و یا «]» را از روی کیبرد فشار دهید و در صورت جلوتر بودن تصویر بایستی -Sync و یا «[» را از روی کیبرد فشار دهید حال در صورت زیاد روی در تنظیم همواره می توانید Resync و یا Alt+Y را فشار دهید تا همه تنظیمات به حالت اولیه باز گردند . با همه این توضیحات شما دیگر نباید مشکلی در نمایش زیرنویس فارسی داشته باشید .

حال در صورتیکه تمایل داشته باشید تا تمامی منو ها و گزینه های موجود در برنامه را به زبان فارسی تغییر دهید می توانید با راست کلیک نمودن بروی تصویر و انتخاب عبارت Language از میان گزینه ها در منوی باز شده عبارت Farsi.ini را انتخاب نمایید تا زبان تمامی منوهای برنامه به فارسی تغییر نماید . بدین وسیله شما قادر خواهید بود تا براحتی با منوها و گزینه های برنامه تعامل داشته باشید ولیکن بعلت آموزشی بودن این مطلب ما همواره تلاش می کنیم تا آموزش ها را با زبان انگلیسی ارائه کنیم تا بلکه بدین واسطه شما بتوانید با منو های لاتین موجود در نسخه های قدیمی نیز به کار خود ادامه دهید .

نمایی از مراحل تغییر زبان برنامه KMPlayer به فارسی

با توجه به افزوده شدن یک پنل کناری جدید در KMPlayer که در مواقعی که به اینترنت متصل هستید سایر فیلم ها را به شما پیشنهاد می دهد پیشنهاد می شود که همواره از جدیدترین نسخه برنامه استفاده کنید و یا اینکه با کمک فایروال ویندوز دسترسی برنامه را به اینترنت محدود سازید تا نتواند اطلاعات لازم برای نمایش این اطلاعات را از اینترنت دریافت نماید.

سوألات متداول شما

پیرو سوألات متداول دوستان در مورد این برنامه ضمن تشکر از ایشان تصمیم بر آن شد تا برخی را در قالب یک پست دیگر به نوشته بیافزاییم تا برای رفع مشکل خود نیازی به خواندن همه کامنت ها نداشته باشید، پس در صورت علاقمندی می توانید به این مطلب مراجعه نمایید. با توجه به سوألات متداول دوستان و پست های ایشان در ادامه مطلب این جسارت رو به خودمون دادیم تا تعدادی از سوأل ها و پاسخها یا ابراز محبت های دوستانمون رو از بخش نظرات حذف نماییم تا فضای بیشتری برای دوستان بماند و ایشان را از جستجوی پاسخ در میان کامنت ها آسوده نماییم . پس با تشکر از دوستان عزیزمون :

امیر ، الی ، babak To2 az gorgan ، نوید ، حمید ، Atiye و nashenas ، مریم ، داوود ، sajjad و amir و sara و swet2q3tr2qw3te3 ، قادر ، محمد جواد ، مریم ، علی صادقی ، ندا ، نگار ، m.s ، سید رضا ، حمید رضا ، ali و mahnaz و mohsen ، معین ، xzibit و malihe ، خسین لجه ، hadi ، عسل ، غزل ، raha و ebi و Ali ، سید مصطفی موسوی ، سمیر طبائی ، سارا ، علیرضا ، حباب ، سیمین ، علی ، sadat ، محمد1010 ، nima ، مژگان ، سارا ، masoud و mohsen و ghasemi و javad ، محمد ، mani ، حسین ، babak ، علی ، نازنین ، محمد ، bahar و malihe ، سپیده ، محمدامین ، امین ، حسین ، محمد حسین ، مجید ، سلمان ، امین ، ramin ، سارا ( که به ما یک اشتباه تایپی رو گوشزد کرد) ، میثم ، ندا ، ساحل ، نگار ، fighter و sajjad و …Zzz  و mo ، علی ، mo و arian ، آنا ، عباس ، saman ، ندا ، amirhossein و eghlima ، مانیا ، لیلا ، حمیده ، محمد ، virgo و nadi و ali ، عباس ، سیامک ، شیما ، Ghazaleh و kimia و Siavash ، سارا
+G

Product
KMPlayer
 
Description
زیرنویس های فارسی مدت های مدیدی است که همراه ویدئوهای ما بوده اند و دیگر بخشی جدا نشدنی از خاطرات ما شده اند و در کنار آن KMPlayer تنها برنامه ای است که کاربری با زیر نویس آن بسیار لذت بخش است.
Language
English , Persian
Operating System
Microsoft Windows
Category
MultimediaApplication
Reviewed by
Rating

341 پاسخ به “چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟”

 1. farzane

  Sep 15. 2014

  سلام
  KMplayer من ورژن 3.9 هستش و هرکاری میکنم با این روش زیر نویسش درست نمیشه، باید چیکار کنم؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین…

  Reply to this comment
 2. درسا

  Sep 13. 2014

  چرا زیرنویس نمیاد

  Reply to this comment
 3. roze

  Sep 10. 2014

  همه کارایی که برای زیرنویس بود انجام دادم ولی زیر نوس نمیاد

  Reply to this comment
  • گورکن

   Sep 14. 2014

   سعی کنید از این مطلب کمک بگیرید و در صورتیکه روی برنامه VLC هم زیرنویس نشان داده نشد نوع زیرنویس و سیستم عاملتون رو بهم بگید تا بهتر بشه مشکلو درک کرد.

   Reply to this comment
 4. شیما

  Sep 09. 2014

  سلام واقعااااااا خیلی ممنون
  الهی خداخیرتون بده اساسی

  Reply to this comment
 5. پیمان

  Sep 09. 2014

  مرسی مختصر و مفید بود

  Reply to this comment
 6. علیرضا

  Sep 05. 2014

  خیلی ساده و مفید

  Reply to this comment
 7. پگاه

  Sep 03. 2014

  دستتون درد نکنه…درست شد!!مرسسیییی

  Reply to this comment
 8. nazanin

  Aug 31. 2014

  من ویندوزمو جدید عوض کردم و km هم دوباره ریختم ولی نمیدونم چرا بازم زیر نویسم نمیاد.. گزینه show هم فعاله :(( ولی هیچی نمیاد حتی انگلیسیش !!! :((((((

  Reply to this comment
  • گورکن

   Sep 01. 2014

   احتمال زیادی وجود داره که شما درایور کارت گرافیکتونو نصب نکرده باشید و بهمین علت سیستم نمی تونه زیرنویس رو نشون بده! حالا شما می تونی برنامه VLC رو هم تست کنی و اگر هنوز مشکل وجود داشت دیگه قطعی میشه این نظر.

   Reply to this comment
 9. نسیم

  Aug 30. 2014

  دستت درد نکنه خیلی کمکمون کردی

  Reply to this comment
 10. hani

  Aug 25. 2014

  من کلا زیرنویسم نمیاد یعنی تا دیروز میومد نمیدونم چیشد یهو میشه راهنمایی کنید

  Reply to this comment
 11. seti

  Aug 21. 2014

  بعضی فیلم ها ک رو خودشون زیرنویس دارن و تو منو شون هم قسمت جدا برا زیرنویس ندارن با km چجوری میشه لود کرد اخه اولا فایل جدا نیس ک بریم درگ کنیم دوما با هد show subtitle هم نمیاد
  plz help me

  Reply to this comment
 12. nfnn

  Aug 20. 2014

  با سلام و خسته نباشید من یه سری فیلم دارم که با کی ام پلیر باز میکنم
  زیرنویسش رو سیستم من لود نمیشه ولی وقتی همین فایل رو یه سیستمه دیگه با همین کی ام پلیر باز میکنیم همون لحظه سریعا زیرنویسش شروع به اجرا شدن میکنه
  دلیلش چی میتونه باشه ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  Reply to this comment
 13. ای جونم

  Aug 14. 2014

  عالی.دستتون درد نکنه.
  مرسی.
  خدا خیلی بهتون خیر برسونه.

  Reply to this comment
 14. Alireza

  Aug 12. 2014

  سلام و خسته نباشید
  اقا خیلی ممنون از کمکتون
  خدا خیرتون بده

  Reply to this comment
 15. مهدی

  Aug 08. 2014

  خیلی ممنون

  Reply to this comment
 16. 3پید

  Aug 05. 2014

  سلام

  ویندوزم 7 هست و کا ام سیستم زیر نویس بعضی فایل های تصویری رو باز می کنه بعضی رو نه !!

  تعجبش اینجاست نوع فایل تصویری و زیرنویس ها هم یکی هست !!

  Reply to this comment
  • گورکن

   Aug 19. 2014

   اگر وقت کردید این مطلب رو یه نگاهی بکنید، چون توی اونجا توضیح داده شده که یکی بودن نوع به معنی یکی بودن رمزگذاری و داده ها نیست! این مشکلات قدیم بیشتر پیش میومد ولی خب همه چی داره استاندارد های بهتری پیدا می کنه!

   Reply to this comment
 17. erfan

  Aug 02. 2014

  damet garm kheyli aqayi

  Reply to this comment

دنبالک ها

 1. 7 شهریور - وبگردی رنگی » رنگی رنگی - آگوست 29, 2014

  […] (سایت رو اینجا ببینید) […]

پاسخ

Connect with: