چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

تا کنون در مطالب بسیاری در مورد نحوه دریافت و یا ایجاد زیرنویس ها با شما سخن گفته ایم، اما نمایش آنها امری بسیار پر اهمیت می باشد زیرا زیرنویس های فارسی مدت های مدیدی است که همراه ویدئوهای ما بوده اند و دیگر بخشی جدا نشدنی از خاطرات ما شده اند و در کنار آن تنها برنامه ای که در حال گسترش به سرعت برق و باد میان کاربران است برنامه KMPlayer  است که کاربری با زیر نویس آن بسیار لذت بخش است .

اولین کاری که باید انجام شود مشخص کردن فایل زیرنویس مربوط به ویدئویی است که می خواهیم ببینیم و پس از اجرای ویدئو فایل زیرنویس را بدرون آن بکشید و یا نام فایل زیرنویس را با نام فایل ویدئو یکسان کنیم تا به محض پخش ویدئو آن ویدئو زیرنویس را مربوط به خود دانسته و نمایش دهد . حال برای نمایش زیرنویس در KMPlayer با کلیک راست روی صفحه آن و ورود به منوی Subtitles و انتخاب Show/Hide Subtitle فعال می شود و یا فشردن دکمه Alt و حین نگه داشتن آن زدن دکمه X شما می توانید نمایش زیرنویس را فعال نمایید. حال اگر زیرنویس مورد نظر فارسی باشد , احتمال دارد که زیرنویس به درستی نمایش داده نشود و برای اصلاح این حالت با فشردن کلید تابعی F2 و یا کلیک راست روی صفحه و از منوی Options بروی گزینه اول که Preferences است کلیک کردن , وارد صفحه تنظیمات می شوید. حال بمانند تصویر باید از منوی آبشاری سمت چپ صفحه گزینه Subtitle Processing شوید و با کلیک بروی مثلث کوچک کنار آن زیر شاخه های آنرا مشاهده کنید و گزینه Font Style را انتخاب نمایید تا در سمت راست تصویر قادر باشید تنظیمات جدیدی را مشاهده کنید که در سه زبانه در دسترس هستند و هر یک برای یکی از زیرنویس ها تنظیم می شوند و در نتیجه ما قادریم تا سه زیر نویس برای یک ویدئو تعریف کنیم . حال در این بخش شما قادر خواهید بود تا از طریق گزینه Primary فونت زیرنویس خود را تعریف نموده و در پایین آن Substitute برای تعیین فونت جایگزین بکار می رود پس از Font Style و Font Size که برای شکل نمایش نوشته ها و اندازه آنها بکار می روند به گزینه مورد نظر خود می رسیم CharSet می باشد و باید آنرا به گزینه Arabic تغییر دهید تا از حروف فارسی پشتیبانی شود . گزینه Letter spacing برای تعیین فاصله بین حروف است که برای فارسی بهتر است صفر باشد و Line spacing نیز برای تعیین فاصله بین خطوط است . حال فرض کنیم می خواهیم اندازه نمایش زیرنویس ها را تغییر دهیم اینکار را می توانیم با تغییر مقادیر Scale X و Scale Y انجام دهیم . در ادامه شما می توانید رنگ و شفافیت نمایش فونت را تغییر داده و یا برای آن پس زمینه ای تعریف کنید تا بهتر مشخص شود و یا کادر و یا سایه برای نوشته ها تعریف کرده و رنگ و میزان شفافیتی برای آنها تعیین کنیم .

نمایی از نرم افزار KM Player

سرانجام با زدن گزینه Close تنظیمات ثبت می شود و با بستن KMPlayer و نمایش دوباره ویدئو نوشته ها فارسی خواهند شد. در صورتیکه زیرنویس ها هنوز بصورت ناخوانا نشان داده می شوند می توانید با استفاده از این مطلب امکان نمایش کاراکتر های غیر استاندارد را هم فراهم سازید تا بتوانید از کاراکتر های فارسی در برنامه های مشابه لذت ببرید.

حال که بالاخره می توانید نوشته ها را ببینید باید بررسی کنید که آیا نوشته ها به موقع بروی تصویر ظاهر می شوند و با صدا همخوانی دارند یا خیر.در صورت وجود ناهماهنگی شما می توانید با کلیک بروی علامت چرخ دنده و یا زدن دکمه Alt و حین پایین نگه داشتن آن فشردن G پنجره کنترل پدیدار می شود و از زبانه ای که با علامت A نمایش داده شده می توانید مانند تصویر شاهد تنظیمات زمانی زیرنویس باشید. حال باید ضمن نمایش ویدئو به اصوات گوش دهید و در صورت جلوتر بودن زیرنویس از صدا باید +Sync را فشرده و یا «]» را از روی کیبرد فشار دهید و در صورت جلوتر بودن تصویر بایستی -Sync و یا «[» را از روی کیبرد فشار دهید حال در صورت زیاد روی در تنظیم همواره می توانید Resync و یا Alt+Y را فشار دهید تا همه تنظیمات به حالت اولیه باز گردند . با همه این توضیحات شما دیگر نباید مشکلی در نمایش زیرنویس فارسی داشته باشید .

حال در صورتیکه تمایل داشته باشید تا تمامی منو ها و گزینه های موجود در برنامه را به زبان فارسی تغییر دهید می توانید با راست کلیک نمودن بروی تصویر و انتخاب عبارت Language از میان گزینه ها در منوی باز شده عبارت Farsi.ini را انتخاب نمایید تا زبان تمامی منوهای برنامه به فارسی تغییر نماید . بدین وسیله شما قادر خواهید بود تا براحتی با منوها و گزینه های برنامه تعامل داشته باشید ولیکن بعلت آموزشی بودن این مطلب ما همواره تلاش می کنیم تا آموزش ها را با زبان انگلیسی ارائه کنیم تا بلکه بدین واسطه شما بتوانید با منو های لاتین موجود در نسخه های قدیمی نیز به کار خود ادامه دهید .

نمایی از مراحل تغییر زبان برنامه KMPlayer به فارسی

با توجه به افزوده شدن یک پنل کناری جدید در KMPlayer که در مواقعی که به اینترنت متصل هستید سایر فیلم ها را به شما پیشنهاد می دهد پیشنهاد می شود که همواره از جدیدترین نسخه برنامه استفاده کنید و یا اینکه با کمک فایروال ویندوز دسترسی برنامه را به اینترنت محدود سازید تا نتواند اطلاعات لازم برای نمایش این اطلاعات را از اینترنت دریافت نماید.

سوألات متداول شما

پیرو سوألات متداول دوستان در مورد این برنامه ضمن تشکر از ایشان تصمیم بر آن شد تا برخی را در قالب یک پست دیگر به نوشته بیافزاییم تا برای رفع مشکل خود نیازی به خواندن همه کامنت ها نداشته باشید، پس در صورت علاقمندی می توانید به این مطلب مراجعه نمایید. با توجه به سوألات متداول دوستان و پست های ایشان در ادامه مطلب این جسارت رو به خودمون دادیم تا تعدادی از سوأل ها و پاسخها یا ابراز محبت های دوستانمون رو از بخش نظرات حذف نماییم تا فضای بیشتری برای دوستان بماند و ایشان را از جستجوی پاسخ در میان کامنت ها آسوده نماییم . پس با تشکر از دوستان عزیزمون :

امیر ، الی ، babak To2 az gorgan ، نوید ، حمید ، Atiye و nashenas ، مریم ، داوود ، sajjad و amir و sara و swet2q3tr2qw3te3 ، قادر ، محمد جواد ، مریم ، علی صادقی ، ندا ، نگار ، m.s ، سید رضا ، حمید رضا ، ali و mahnaz و mohsen ، معین ، xzibit و malihe ، خسین لجه ، hadi ، عسل ، غزل ، raha و ebi و Ali ، سید مصطفی موسوی ، سمیر طبائی ، سارا ، علیرضا ، حباب ، سیمین ، علی ، sadat ، محمد1010 ، nima ، مژگان ، سارا ، masoud و mohsen و ghasemi و javad ، محمد ، mani ، حسین ، babak ، علی ، نازنین ، محمد ، bahar و malihe ، سپیده ، محمدامین ، امین ، حسین ، محمد حسین ، مجید ، سلمان ، امین ، ramin ، سارا ( که به ما یک اشتباه تایپی رو گوشزد کرد) ، میثم ، ندا ، ساحل ، نگار ، fighter و sajjad و …Zzz  و mo ، علی ، mo و arian ، آنا ، عباس ، saman ، ندا ، amirhossein و eghlima ، مانیا ، لیلا ، حمیده ، محمد ، virgo و nadi و ali ، عباس ، سیامک ، شیما ، Ghazaleh و kimia و Siavash ، سارا
+G

Product
KMPlayer
 
Description
زیرنویس های فارسی مدت های مدیدی است که همراه ویدئوهای ما بوده اند و دیگر بخشی جدا نشدنی از خاطرات ما شده اند و در کنار آن KMPlayer تنها برنامه ای است که کاربری با زیر نویس آن بسیار لذت بخش است.
Language
English , Persian
Operating System
Microsoft Windows
Category
MultimediaApplication
Reviewed by
Rating

۳۱۶ پاسخ به “چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟”

 1. امیر

  بهمن ۰۹. ۱۳۹۱

  نوکرتم هر وقت ویندور عوض می کردم جز این مسدله هیچ مشکلی نداشتم خدا خیر دنیا و آخرت بده

  Reply to this comment
  • الی

   اردیبهشت ۰۸. ۱۳۹۲

   من انجلم دادم نشد میشه به منم توضیح بدی

   Reply to this comment
   • مسعود رستمیان

    اردیبهشت ۰۹. ۱۳۹۲

    در صورت امکان دقیقا بفرمایید مشکل شما چیست, در بیان واضحتر بفرمایید که می خواهید یک DVD را تماشا کنید و یا یک فایل ویدئویی را ؟
    اینکه از چه نوع زیرنویسی می خواهید استفاده کنید , بدین معنی که آیا SRT است یا SUB و IDX و یا نوع دیگری از زیرنویس که بصورت جدا از فایل ویدئو ارائه می شوند؟
    اگر زیرنویس را می بینید ولی فارسی نیست آیا از KM Player استفاده می کنید یا نرم افزاری دیگر را؟

    Reply to this comment
 2. babak To2 az gorgan

  بهمن ۲۱. ۱۳۹۱

  dash damEt garm ali boD !

  Reply to this comment
 3. نوید

  اسفند ۱۱. ۱۳۹۱

  واقعا عالی بود . مرسی . خیلی کمک کرد

  Reply to this comment
 4. حمید

  اسفند ۲۵. ۱۳۹۱

  خیلب عالی بودممنونم

  منم ویندوزعوض کردم واین مشکلواداشتم

  ولی بااین کارمشکل من حل نشد

  من زیرنویس رودانلودوهمنام فیلم کردم

  واین کارهاروانجام دادم ولی درست نشد.

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اسفند ۲۷. ۱۳۹۱

   شما از کدام نسخه از ویندوز استفاده می کنید؟
   در ویندوز هایی ماقبل هفت بایستی زبان فارسی را نصب کرده باشید تا برنامه KMPlayer بتواند کاراکتر های فارسی را تشخیص دهد . برای اینکه مطمئن شوید برنامه زیرنویس مورد نظر شما را پذیرفته است فایل SUB یا SRT زیر نویس خود را بدرون برنامه بکشید و رها کنید (Drag & Drop ) تا برنامه آن زیرنویس را دریافت کند…اگر هنوز مشکل برطرف نشده است لطفا جزئیات بیشتری ارائه دهید تا بهتر شرایط را بررسی کنیم.

   Reply to this comment
 5. Atiye

  اسفند ۲۸. ۱۳۹۱

  aaaaaaaaaaaaaaliiiiiiii bod mrrrrrrrrrc

  Reply to this comment
 6. nashenas

  اسفند ۲۹. ۱۳۹۱

  chi kar bokonim zirnvis azash joda nashe hamishe rosh bemoone?

  Reply to this comment
 7. مریم

  فروردین ۰۲. ۱۳۹۲

  خیلی خیلی ممنونم ازتون. زحمت کشیدین.

  Reply to this comment
 8. مریم

  فروردین ۰۲. ۱۳۹۲

  خیلی خیلی ممنونم ازتون. زحمت کشیدین.

  Reply to this comment
 9. داوود

  فروردین ۰۴. ۱۳۹۲

  نمی دونم چی بگم ولی خیلی ممنون واقعا متشکر

  Reply to this comment
 10. sajjad

  فروردین ۱۰. ۱۳۹۲

  dadash dametttttttttttttttttt garmmmmmmmmmm

  Reply to this comment
 11. amir

  فروردین ۱۱. ۱۳۹۲

  دسست درد نکنه اجرت با سرور اصلی الهی خیر از اینترنتت ببینی

  Reply to this comment
 12. sara

  فروردین ۱۲. ۱۳۹۲

  دم شما گرم عالی بود

  Reply to this comment
 13. swet2q3tr2qw3te3

  فروردین ۱۲. ۱۳۹۲

  mecy

  Reply to this comment
 14. قادر

  فروردین ۱۲. ۱۳۹۲

  دستت درد نکنه ..خیلی عالی بود مخصوصا توضیح عکسی که داده بودی خیلی خوب بود …انشاا.. کارهای دیگری از شما ببینیم.متشکرم

  Reply to this comment
 15. محمدجواد

  فروردین ۱۴. ۱۳۹۲

  با سلام چطور میشه زیرنویس به فرمت SUB/IDX روی KMPLAYERنمایش داد؟ با تشکر

  Reply to this comment
 16. مریم

  فروردین ۱۵. ۱۳۹۲

  سلام یه فیلم دارم که زیر نویسشو ندارم چجوری باید فعال کنم؟

  Reply to this comment
  • kiian

   مرداد ۰۲. ۱۳۹۳

   من ی فایل زیرنویس عربی دارم (srt) میتونم توkm player زیرنویسش و فارسی کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مرگ من زود جواب بده…..

   Reply to this comment
 17. علی صادقی

  فروردین ۲۴. ۱۳۹۲

  با سلام فایل زیرنویسsub/idx هست میخواهم اندازه حروف رو بزرگتر کنم طبق روش فوق عمل کردم ولی نشد ویندوزم 7 هست لطفا راهنمائی کنید

  Reply to this comment
 18. ندا

  فروردین ۲۸. ۱۳۹۲

  با سلام.
  خسته نباشید.
  زیرنویس من وسط صفحه ظاهر میشه. چطوری میشه بیارمش سرجاش؟
  با تشکر.

  Reply to this comment
 19. ندا

  فروردین ۳۰. ۱۳۹۲

  ممنون از پاسختون.
  درست شد.:)

  Reply to this comment
 20. نگار

  فروردین ۳۰. ۱۳۹۲

  دست گلت درد نکنه.
  مرسی واقعا.

  Reply to this comment
 21. m.s

  فروردین ۳۰. ۱۳۹۲

  nokaretam baba kheili mardi damet garm :)

  Reply to this comment
 22. سید رضا

  فروردین ۳۱. ۱۳۹۲

  با سلام و تشکر
  توانستم که فارسی رو درست کنم اما مشکل عقب جلو حل نشد یعنی فیلم یک جاست وزیر نوییس جای دیگر منظور شما رو از زبانه که باعلامت A باز میشود را نفهمیدم لطفآ کمی مشرح تر بیان کنید تشکر از شما

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اردیبهشت ۰۹. ۱۳۹۲

   شما در گوشه پایینی سمت چپ برنامه بایستی بتوانید یک علامت چرخ دنده مانند را ببینید…با کلیک بر روی این علامت یک صفحه کوچک برای شما باز می شود که در آن صفحه در بالای آن چند علامت وجود دارد که یکی از آنها یک علامت مشابه A است که با فشردن آن وارد بخش مورد نظر می شوید. امیدوارم سوأل شما را درست درک کرده باشم !

   Reply to this comment
 23. حمیدرضا

  اردیبهشت ۰۳. ۱۳۹۲

  دستتون درد نکنه………..مشکلم با توضیحاتتون حل شد….!!!!

  Reply to this comment
 24. ali

  اردیبهشت ۰۴. ۱۳۹۲

  سلام ایول داره کارتون دمتون گرم.

  Reply to this comment
 25. mahnaz

  اردیبهشت ۰۵. ۱۳۹۲

  salam
  chetor mitoonam range subtitle ro dar narmafzare KmPlayer avaz konam?
  tks

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اردیبهشت ۰۹. ۱۳۹۲

   در نوشته درست قبل از نمایش عکس راهنما به نحوه تغییر رنگ اشاره شده است … درست در بخش Subtitle Text با کلیک بر روی مربع روبروی آن می توانید رنگ دلخواهتان را برای زیرنویس انتخاب کنید و با تغییر Transparency در آن نوشته ها را تا حدی شفاف سازید که فیلم پشت آن دیده شود .

   Reply to this comment
 26. mohsen

  اردیبهشت ۱۴. ۱۳۹۲

  daste gole golabet dard nakone

  Reply to this comment
 27. معین

  اردیبهشت ۲۲. ۱۳۹۲

  عالی

  Reply to this comment
 28. xzibit

  اردیبهشت ۲۲. ۱۳۹۲

  سلام، چطور میتونم زیرنویس sub رو توی km فعال کنم؟

  Reply to this comment
 29. malihe

  خرداد ۰۳. ۱۳۹۲

  سلام. با تشکر از راهنمایی هاتون. یه سوالی داشتم. من یه فیلم دارم که روی خودش زیرنویس داره. اما زیرنویس هارو انگلیسی میاره. هر دفعه می خوام ببینم باید دوباره توی subtitle زیرنویسش رو فارسی کنم. می خواستم بدونم راهی نیست که برا همیشه درست شه و نیاز نباشه من هر دفعه روی per تنظیم کنم ؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم کمکم کنید.

  Reply to this comment
 30. malihe

  خرداد ۰۴. ۱۳۹۲

  واااااااااااااای ممنونم. کاری که گفتین رو انجام دادم درست شد. دیگه نیازی نیست هر دفعه واسه دیدنش فارسی کنمش.خیلی دستتون درد نکنه :)
  (راستی فیلم رو از روی یه سایت دانلود کرده بودم)

  Reply to this comment
 31. خسین لجه

  خرداد ۰۵. ۱۳۹۲

  بسیار بسیار بسیار منون

  Reply to this comment
 32. hadi

  خرداد ۱۷. ۱۳۹۲

  داداش دستت درد نکنه خیلی ممنون 3ماه بود که من سریال اررو رو نگه داشته بودم زیرنویسش درت نبود لیاقت…

  Reply to this comment
 33. عسل

  خرداد ۲۰. ۱۳۹۲

  وای نمیدونید چه کمک بزرگی به من کردین!! دستتون درد نکنه

  Reply to this comment
 34. غزل

  خرداد ۲۱. ۱۳۹۲

  سلام.من یه فایلی دارم که روی تلویزیون با زیر نویسه ولی رو لب تاب نمیخونه.من کی ام پلیر دارم ولی فارسیه تو رو خدا کمکم کنین.بهم ایمیلم بدین.ghazal.mast@yahoo.com

  Reply to this comment
 35. raha

  خرداد ۲۱. ۱۳۹۲

  واقعا ممنون…مشکلم که خیلی وقت بود نمیدونستم چجوری حلش کنمو حل کردید…خست نباشین

  Reply to this comment
 36. ebi

  تیر ۰۹. ۱۳۹۲

  سلام.
  من یه فیلم دانلود کردم هر کار میکنم زیرویسش اصلا نمایش داده نمیشه ب هیچ شکل.فرمت فیلم mkv و فرمت زیرنویس srt است.
  میشه لطف کنید راهنمایی کنید که چه کار کنم؟
  (ویندوز xp)

  Reply to this comment
 37. Ali

  تیر ۱۱. ۱۳۹۲

  mer30 kako.

  Reply to this comment
 38. سید مصطفی موسوی

  تیر ۱۱. ۱۳۹۲

  از صمیم قلب تشکر میکنم . عالی بود . جز به جز

  Reply to this comment
 39. سمیر طبائی

  تیر ۱۴. ۱۳۹۲

  lممنون از توضیحات خوب و کاملتون

  Reply to this comment
 40. سارا

  تیر ۱۷. ۱۳۹۲

  من همه این کارها رو کردم اما باز هم زیرنویس اش درست نشد،البته روی DVD انجام شد ونشون داد،اما این بار باز هم فیلم برروی DVD هستش ما زیرنویسش رو نشون نمیده،واین که فیلم زیرنویس داره قبلا تو همین برنامه نشون می داد،اما حالا نشون نمی ده،ممنون می شم کمک کنید

  Reply to this comment
 41. علیرضا

  تیر ۲۰. ۱۳۹۲

  سلام … اقا دمت گرم خیلی خوب بود انشالله خدا خیرت بده

  Reply to this comment
 42. حباب

  تیر ۲۴. ۱۳۹۲

  سلام من با عقب جلو کردن زیر نویس مشکل دلرم چرخ دنده رو پیدا کردم اما علامت مشابه Aرو نه میشه بیشتر راهنمائی کنید ممنون

  Reply to this comment
 43. سیمین

  تیر ۲۶. ۱۳۹۲

  راحت بود. مرسی

  Reply to this comment
 44. علی

  تیر ۲۶. ۱۳۹۲

  سلام چگونه می توان سرعت پخش فیلم را در KMکم یا زیاد کرد؟ با تشکر

  Reply to this comment
 45. sadat

  مرداد ۰۲. ۱۳۹۲

  مرسی .خیلی بهم کمک کردید

  Reply to this comment
 46. محمد1010

  مرداد ۰۶. ۱۳۹۲

  ا سلام
  آقا چرا من هرکاری میکنم نمیتونم زیرنویس با فرمت IDXرا با KMپلیر ببینم خسته شدم…….حتی دوباره فایل زیرنویس را گرفتم بازم نشد……اسم فیلم با اسم زیرنویس را هم یکی کردم نشد…..زیرنویس را کشیدم داخل فیلم نشد…..با JET ADهم که نشد….چیکار کنم؟؟؟؟؟حتی فرمت SUBرا هم نشون نمیده!!!!توی KMزمانی که زیرنویس را لود میکنم فقط مینویسه زیرنویس لود شد ولی هیچی نشون نمیده!!!!چرا واقعا؟؟؟؟

  Reply to this comment
 47. nima

  مرداد ۱۶. ۱۳۹۲

  زیر نویسم رفته بالای صفحه. میخوام بیارمش پایین.کارهایی هم که گفتین کردم ولی نشد.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   مرداد ۱۶. ۱۳۹۲

   نوع فایل زیرنویستون چیه ، منظورم اینه که با فرمت SRT ارائه شده یا نوع دیگه ایه ! لطفا نوعش رو بگین ؟!

   Reply to this comment
 48. مژگان

  مرداد ۱۸. ۱۳۹۲

  سلام
  ممنون توضیحاتتون عالی بود اما زیر نویس من هنوز نیومده :(

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   مرداد ۱۹. ۱۳۹۲

   برای راهنمایی دقیق تر بایستی کمی در مورد فایل های شما اطلاعات داشته باشم … بطور مثال آیا شما می خواهید فیلم را از روی DVD پخش کنید و یا یک فایل ویدئویی مجزا بروی کامپیوتر خود دارید که همراه یک فایل زیرنویس برای آن فایل ارائه شد است ؟ فرمت فایل زیرنویس شما از کدام نوع است ؟! اکثر زیرنویس های فارسی یا SRT می باشند و یا در قالب دو فایل IDX و SUB ارائه شده اند ! سیستم عامل شما چیست ، آیا از ویندوز استفاده می کند یا کامپیوتر Apple دارید؟

   Reply to this comment
 49. سارا

  مرداد ۲۶. ۱۳۹۲

  واقعا خییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی عالی بود مرررررررررررررررسی همه مشکلاتم حل شد

  Reply to this comment
 50. masoud

  مرداد ۲۹. ۱۳۹۲

  زیر نویسا عقب تر از تصویرن چجوری میشه این مشکلو حل کرد؟؟

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   مرداد ۲۹. ۱۳۹۲

   برای تصحیح این مشکل شما بایستی مطلب اصلی را با دقت مطالعه نمایید و تنها نکته ای که بایستی متذکر بشیم اینست که اینکار تنها با زیرنویس هایی با فرمت SRT عملی می باشد .

   Reply to this comment
 51. mohsen

  مرداد ۲۹. ۱۳۹۲

  داش دمت گرم ایشالله سایت برات بچرخه

  Reply to this comment
 52. ghasemi

  شهریور ۰۳. ۱۳۹۲

  من تا چند روز پیش به راحتی فیلم هام رو با زیرنویسش تو Km player میدیدم ولی چند روزه که دیگه زیر نویس رو نشون نمیده و پیغام میده
  loaded above subtitle
  میشه بگید مشکل چیه؟چرا یه هو اینطوری شده؟!!!؟

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   شهریور ۰۳. ۱۳۹۲

   بیان دقیق دلیل اصلی اینکه چرا الان بایستی به این مشکل برخورد کنید بدون دانستن کارهایی که اخیرا با سیستم انجام دادید کمی مشکله ولیکن میشه یه حدس هایی زد … مثلا شما بتازگی از زیرنویس های با کیفیت Truetype دارید استفاده می کنید و یا اینکه فیلم ها تغییر کیفیت داده اند و یا اینکه شما درایور کارت گرافیک را تعویض نموده اید و یا DirectX !
   علت بروز این مشکل مربوط به نحوه نمایش تصویر است و نه زیر نویس … پس برای حل این مشکل با زدن F2 وارد تنظیمات شوید و در سمت چپ تصویر با انتخاب Video Processing در سمت راست زبانه General را مشاهده خواهید کرد .ابتدا مقدار مقابل Condition را برابر Always Use قرار دهید و سپس به زبانه Renderer رفته و مقدار Renderer را به مقدار VMR7 Renderless (HQ Subtitles) ویا مقدار VMR9 Renderless (HQ Subtitles ) تغییر دهید و با بستن پنجره تنظیمات و همچنین برنامه می توانید تغییرات را مشاهده کنید … الان بایستی مشکل حل شده باشد ولی اگر نشد بفرمایید تا راهکار دیگری ارائه بشه !

   Reply to this comment
 53. javad

  شهریور ۰۳. ۱۳۹۲

  سلام من هر کار می کنم نمی تونم اسم فایل زیرنویس رو مثل فایل ویدیو ایش کنم من در Km player همه تنظیمات رو انجام دادم اما فکر کنم به خاطر تغییر نام نمیشه. فایل زیرنویس من srt است. آیا باید فرمت فایل زیر نویس رو هم به فرمت فایل ویدیو تغییر داد؟ ممنون و با تشکر

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   شهریور ۰۳. ۱۳۹۲

   سلام ! برای سوأل دومتون باید خدمت شما عرض کنم که فقط کافیه که نام تغییر کنه و با پسوند آن کاری نداشته باشید و بگذارید SRT یا هر چه هست بماند . در مورد سوأل اول شما بایستی عرض کنم که شما بایستی با انتخاب فایل SRT دکمه F2 را از روی کیبرد بفشارید تا بتوانید نام آنرا تغییر دهید . حال اگر پیغامی مبنی بر اینکه فایل در حال استفاده است دریافت می کنید سعی کنید برنامه هایی که ممکن است از آن استفاده نمایند را ببندید .. و اگر موفق نشدید تنها یکبار log off نمایید و دوباره وارد شوید و اقدام به اینکار بپردازید .

   Reply to this comment
 54. محمد

  شهریور ۰۷. ۱۳۹۲

  همه ی کارهایی را که گفتید برای آوردن زیرنویس انجام دادم یعنی هم نام فایل فیلم رابانام زیرنویس مربوط به خودش یکی کردم وهم فایل زیر نویس رادرهنگام اجرای فایل فیلم به درون آن دگ کردم و… ولی هنوز زیرنوی فارسی نیست وانگلیسی هست درصورتی کهKmplayer میگه زیرنویس مورد نظر باز شد .خیل ناراحت وعصبانی هستم تورو به خدا کمکم کنید خواهش میکنم وخیلی سریع جوابم اگه امکان داره بدید اگه مشکلم وحل کنید خیلی ازتون ممنون میشم لطفا واضح توضیح بدیدخواهش می کنم.سریع!سریع!سریع!

  Reply to this comment
  • Masoud Rostamiyan

   شهریور ۰۷. ۱۳۹۲

   سلام! اگه زیرنویس انگلیسی نشون میده بایستی فایل زیرنویس فارسی رو از سایت های مربوطه دانلود کنید ! روش اون در این مطلب توضیح داده شده است …

   Reply to this comment
 55. mani

  شهریور ۱۱. ۱۳۹۲

  مــــــــــــــــــــــرسی…عالی بود♥

  Reply to this comment
 56. حسین

  شهریور ۲۵. ۱۳۹۲

  آقا مسعود دمتون گرم داشتم دیوونه میشدم که حل شد…

  Reply to this comment
 57. babak

  شهریور ۲۵. ۱۳۹۲

  ba salam lotfan ravesh fix shodan zirnevis bar ruye fim ro baraye hamishe tori k beshe ba video ham did tozih bedid motshakeram

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   شهریور ۲۶. ۱۳۹۲

   دوست عزیز من بررسی می کنم اگر راه سریع و آسونی وجود داشت حتما توضیح میدم وگرنه بایستی تا وقتیکه زیرنویس کردن فیلم رو توضیح بدم منتظر بمونین ! تلاش می کنم در آینده ای نزدیک اینکارو براتون انجام بدم … ممنون از اینکه علاقه نشون می دید !

   Reply to this comment
 58. علی

  شهریور ۲۶. ۱۳۹۲

  من همهی کارهایی رو که گفتی کردم اما فارسی نشد که بشه

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   شهریور ۲۷. ۱۳۹۲

   ابتدا بفرمایید از کدام نسخه از ویندوز استفاده می کنید ؟ سپس توصیه می کنم که برای عیب یابی ابتدا بررسی کنید که از چه نوع زیرنویسی استفاده می کنید ؟! آنگاه اگر زیرنویسی سراغ دارید که قبلا بدرستی نمایش داده می شده آنرا بدرون برنامه KM Player ببرید و بررسی کنید که هنوز درست پخش می شود و یا خیر ؟! اگر درست پخش می شد مشکل تا حدی در زیرنویس شماست ولیکن برای رفع آن بایستی دست بکار شویم و زبان فارسی و پشتیبانی از لغات فارسی را همانگونه که برای استفاده از ویندوز مدیا پلیر فعال می کنیم در ویندوز خودتان فعال نمایید . اگر هنوز مشکل برطرف نشده با ایمیل بنده تماس بگیرید تا بیشتر روی اینکار وقت بذاریم شاید یک مطلب جدید از توش برای سایت در اومد D:
   lemasoud@hotmail.com

   Reply to this comment
 59. نازنین

  شهریور ۲۶. ۱۳۹۲

  منم اینکارو کردم ولی هنوز هیچ زیرنویسی باز نمیشه!!نهsrtنه هیچ چیز دیگه!!

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   شهریور ۲۷. ۱۳۹۲

   به شما هم توصیه می کنم دستوراتی را که به علی آقا ارائه کردم پی بگیرید ولیکن توجه داشته باشید … شما می توانید در هر لحظه نمایش زیرنویس هارو تست کنید تا متوجه بشوید مشکل از ویندوز می باشد یا از برنامه … فقط بایستی فایل زیرنویس را در برنامه Notepad باز کنید … اگر نشون داده نمی شد همون مراحل مربوط به ویندوز مدیا پلیر رو انجام بدید مشکل حل می شه وگر نه بایستی دنبال راهکار دیگری بود . پی گیر باشید مشکل حل خواهد شد !

   Reply to this comment
 60. محمد

  شهریور ۲۸. ۱۳۹۲

  خیلی خوب بود.
  ممنون.

  Reply to this comment
 61. bahar

  شهریور ۲۹. ۱۳۹۲

  سلام خسته نباشید سوالم اینه که , میشه زیر نویس رو که قرار دادیم تو فیلم بمونه و هر دفعه برای دیدن فیلم دوباره زیر نویس رو به فیلم قرار ندهیم؟ اگر میشه جوابتون رو به ایمیلم بفرستین با تشکر

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   شهریور ۳۰. ۱۳۹۲

   دوست عزیز اگر مطلب رو درست مطالعه کرده باشید می توانید از روش اول که فعال نمودن زیرنویس یعنی هم نام کردن زیرنویس با فیلم استفاده کنید ، زیرا با استفاده از این روش که استاندارد اکثر پلیر های موجود نیز می باشد می توانید زیرنویس را در ویندوز مدیا پلیر هم نیز فعال کنید . ولیکن اگر منظور شما این می باشد که چگونه زیرنویس را در فیلم رندر نماییم بایستی از برنامه ای خاص استفاده کنید که در آینده به آن خواهیم پرداخت .

   Reply to this comment
 62. malihe

  مهر ۰۱. ۱۳۹۲

  سلام. با تشکر از راهنمایی هاتون. یه سوالی داشتم. من یه فیلم دارم که روی خودش زیرنویس داره. اما زیرنویس هارو انگلیسی میاره. هر دفعه می خوام ببینم باید دوباره توی subtitle زیرنویسش رو فارسی کنم. می خواستم بدونم راهی نیست که برا همیشه درست شه و نیاز نباشه من هر دفعه روی per تنظیم کنم ؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم کمکم کنید.
  من قبلا این سوالو کردم ولی یادم رفته دفعه پیش چیکار گفتین بکنم :( میشه بازم بگین ؟؟ :(

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   مهر ۰۱. ۱۳۹۲

   سوأل شما رو توی مطلب مطرح کردم و مفصلا در موردش در بخش سوألات شما به اون پرداخته شده ! لطفا به مطلبی که با نام خودتون گذاشتم توجه کنید !

   Reply to this comment
 63. malihe

  مهر ۰۱. ۱۳۹۲

  vaaaaaaay bale hagh ba shoma bod :( didam chi javab neveshtin baram. khili mamnoon va sepasgozaram ;)

  Reply to this comment
 64. سپیده

  مهر ۰۱. ۱۳۹۲

  عالی بود مرسی
  میخواستم الان یه فیلم ببینم ولی زیرنویس فارسیش رو نمیتونستم فعال کنم.

  Reply to this comment
 65. محمدامین

  مهر ۰۳. ۱۳۹۲

  خیلی ممنون من همیشه با این قضیه مشکل داشتم واقا ممنونم

  Reply to this comment
 66. امین

  مهر ۰۳. ۱۳۹۲

  salam dooste aziz man win7 daram km player JA va playeraye dg hich zirnevisefarsio baz nemikonan file haei ke ghablan ham etminan dashtam az dorostish emtehan kardam oonharam neshoon nemide
  in pc ke migam khedmatetoon taze roosh winnasb kardam ghablankm nadashte va emtehan nakardam
  darzemn hamnam kardan srt va keshidano vel kardan va .. test shode va az ejraye file motmaenam
  mamnoon az shoma

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   مهر ۰۴. ۱۳۹۲

   ممنون از شما که سوأل دقیق پرسیدین .. خب حالا با توجه به مطالبی که فرمودین با فرض اینکه شما نمی تونین هیچ گونه زیرنویسی را اجرا کنید بایستی فرض رو بر این گرفت که مشکل در حین رندر شدن فیلم می باشد . برای حل مشکل زیرنویس شما من راهکاری رو که برای کاربر « ghasemi » ارائه کردم توصیه می کنم …اگر این روش هم جواب نداد در صورتیکه حوصله داشتید هماهنگ کنید با استفاده از Team viewer به شما ریموت بزنم و مشکل رو دقیق بررسی کنیم ، بلکه راهکاری مناسب ارائه شود و آنرا برای مطالعه دیگران در سایت قرار دهیم …ممنون از لطف شما !

   Reply to this comment
 67. حسین

  مهر ۱۵. ۱۳۹۲

  لطفا راهنمایی کنید جگونه زیرنویس دی ود ی را فعال کنم متشکرم

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   مهر ۱۵. ۱۳۹۲

   در بخش سوألات شما برای کاربر « سارا » به تفصیل بدین موضوع پرداخته شده است ! اگر بازهم سوأل خاصی برای شما پیش آمده است بفرمایید تا به بحث بیافزاییم، ممنون از شما !

   Reply to this comment
 68. محمد حسین

  مهر ۱۹. ۱۳۹۲

  اقا دمت گرم ممنون واقعا خوب بود مرسی

  Reply to this comment
 69. مجید

  مهر ۲۱. ۱۳۹۲

  سلام چرا km player فایل های با فرمت sub و idx رو نشون نمیده.لطفا راهنمایی کنید.فایلهای srt با drag کردن میان ولی بقیه نه.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   مهر ۲۱. ۱۳۹۲

   من دوباره و سه باره چک کردم ولی زیرنویس با drag & drop کردن هر یک از فایل های IDX و SUB درست کار می کنه … خب حالا دو مسئله مطرح می شه ، سعی کنید تا زیرنویس هارو با ویدئو مورد نظر هم نام کنید و دوباره تلاش کنید . اگر موفقیتی حاصل نشد سعی کنید دوباره زیرنویس هارو دانلود کنید بلکه مشکل اصلی از زیرنویس شما باشه ! اصولا زیرنویس ها خیلی ساختار ساده ای دارند و چنین مشکلاتی تنها ناشی از خطاهای داده ای می باشند ، پس بهتره از منابع معتبر زیرنویس خودتون رو تهیه کنید !

   Reply to this comment
 70. سلمان

  مهر ۲۵. ۱۳۹۲

  ممنون درست شد

  Reply to this comment
 71. امین

  مهر ۲۵. ۱۳۹۲

  برای اولین باره که از یک سایت تشکر می کنم چون واقعا کارمو راه انداختین

  Reply to this comment
 72. ramin

  مهر ۲۶. ۱۳۹۲

  منم همین طور . کارتون درسته

  Reply to this comment
 73. سارا

  آبان ۰۲. ۱۳۹۲

  سلام
  برای show/hide زیرنویس، کلیدهای alt+x درست هست(اشتباها z عنوان کردین)
  و اما سوال : هیچ زیرنویسی اصلا و ابدا در km من نشون داده نمیشه
  ورژنش هم 3.3.0.30 هست که شنیدم ممکنه مشکل ورژن باشه.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آبان ۰۲. ۱۳۹۲

   ممنون از بابت Alt+X اصلا حواس برام نمونده … از همه پوزش می طلبم ! حالا بریم سر اصل مطلب ،بررسی کنید که آیا حتی نمی تونید نوشته هارو بصورت خرچنگ قورباغه ببیندی و سعی کنید تا مطمئن شوید درایور کارت گرافیک شما نصب می باشد و سپس جوابی رو که برای « ghasemi » نوشتم رو بررسی کنید . اگر مشکل پابرجا بود سعی کنید برنامه VLC Player رو هم امتحان کنید و ببینید که آیا این مشکل در سایر نرم افزار ها هم وجود دارد یا خیر ؟! اگر مشکل توی VLC Player وجود ندارد دوباره خبر بدهید تا راهکار مناسب مشکل شما ارائه کنیم .

   Reply to this comment
 74. سارا

  آبان ۰۳. ۱۳۹۲

  حواس پرتی فراگیر شده
  مثل من که به جرات میتونم بگم،یکی از مزخرف ترین اشتباهی که کردم در مورد “درایور کارت گرافیک” بود.
  الـان نصبش کردم
  :)
  :(
  مچکرم

  Reply to this comment
 75. میثم

  آبان ۰۳. ۱۳۹۲

  سلام
  فیلمهایی که از یک cd یا dvd (که روی خودش زیر نویس فارسی داره )وقتی که روی کامپیوترکپی کرده و میخوای پخش کنی زیرنویسش پخش نمیشه. فرمتشون هم bupو ifo هستش.
  باید چیکار کرد؟هرچی قسمت نظراتو دیدم متوجه نشدم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  در ضمن فیلمها چند پارته میباشند.
  مرسی

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آبان ۰۴. ۱۳۹۲

   نظر تخصصی نمی تونم ارائه بدم ولی می تونم بگم خودم چیکار می کنم تا بتونم اینجور فیلمارو ببینم ؟!
   بایستی موقع کپی گرفتن از کل محتویان CD یا DVD یا BD خودتون کپی بگیرید که مثلا در مورد شما دو پوشه AUDIO_TS و VIDEO_TS می باشند و برای پخش اونها هم از کلید های ترکیبی Ctrl+F استفاده کنید و یا از منوی راست کلیک گزینه Open و سپس Open Folder را بزنید تا بتوانید پوشه محتوای فیلم را انتخاب کنید ولی خودم همیشه پوشه محتوی فیلم رو Drag & Drop می کنم توی پلیر و یا روی آیکون برنامه روی دسکتاپ اینجوری خیلی از پیچیدگی کار کم می شه ! برای همینه که همیشه آیکون های برنامه های پخش مالتی مدیا رو روی دسکتاپ می ذارم تا بتونم سریع بهشون دسترسی داشته باشم !
   حالا که فیلم پخش شد می توانید بمانند DVD ها زیرنویس آنرا فعال کنید ، یعنی روی تصویر راست کلیک کنید و از بخش DVD Controls و از طریق گزینه Subtitles گزینه Show را انتخاب کنید ! امیدوارم مشکل شما حل شده باشه ولی اگر مشکل هنوز وجود داره بفرمایید تا بهتر بررسی کنیم .

   Reply to this comment
 76. میثم

  آبان ۱۰. ۱۳۹۲

  مسعود جان تو معرکه ای. با همون Drag & Drop حل شد. خیلی خیلی ممنون. دو تا پوشه AUDIO_TS و VIDEO_TS رو کشیدم تو km ردیف شد.دمت گرم داداش.

  Reply to this comment
 77. ندا

  آبان ۱۰. ۱۳۹۲

  واقعا ازتون سپاسگزارم ممنون از راهنماییتون کمک خیلی بزرگیبه من کردید

  Reply to this comment
 78. ساحل

  آبان ۱۴. ۱۳۹۲

  سلام من یه فایل ویدئویی دانلود کردم اما فقط 20ثانیه ی اولش پخش میشه و بعد متوقف میشه چکار کنم که کامل پخش بشه؟
  مرسی

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آبان ۱۴. ۱۳۹۲

   سلام ! در صورتیکه مطمئن می باشید که فایل شما بصورت کامل دانلود شده است می توانید سعی کنید آنرا با KMPlayer و یا VLC Player نمایش دهید و اگر هیچ یک بدرستی عمل نکردند نرم افزار SM Player می تواند تا حد مناسبی این مشکلات را برطرف نماید و به پخش فایل شما بپردازد . این مشکل عموما بصورتیکه به ترمیم ویدئو ختم بشه در بین عوام حل نمی شه و شرکت های خاص با ابزار حرفه ای به حل اینگونه مشکلات می پردازند ، پس اگر یک فیلم دانلود نموده اید تلاش کنید آنرا دوباره کامل دانلود کنید ولیکن اگر ویدئو تولیدی می باشد بفرمایید تا بلکه بتوانیم راهکار مناسب دیگری را در نظر بگیریم !

   Reply to this comment
 79. نگار

  آبان ۲۱. ۱۳۹۲

  سلام خسته نباشید من یه سریال بیست قسمتی رادریافت کردم ولی متاسفانه فقط زیرنویس قسمت 3 رانشان میده وزیرنویس بقیه قسمتها نشان نمیده الیته هنگام که زیرنویس میکشیم روی فیلم نشون میده که لود شده وهمچنین زیرنویس در حالتshow هست ولی هیچی نشون نمیده البته زیرنویس با فرمت sub هستش از تمام راهنمایی که به دوستان پیشنهاد کرده بودین نیز استفاده کردم . ولی باز هم پخش نشد.البته بنده هم از نرم افزار km player و pot player media player classic از همشون استفاده کردم ولی هیچ کدوم نشون نداد. خیلی خیلی ممنون میشم اگر در این مورد راهنمایی بفرمایید.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آبان ۲۲. ۱۳۹۲

   سلام !
   بایستی توجه داشته باشید که زیرنویس های نوع SUB همواره همراه با یک فایل تنظیمات IDX ارائه می شوند پس ، آیا همه قسمت ها همزمان با داشتن فایل زیرنویس SUB فایل IDX را نیز به همراه دارند ؟
   حال با توجه به اینکه شما تونستی زیرنویس یک قسمت رو ببینی آیا زیرنویس قسمت سوم هم از نوع SUB می باشد ؟ نکته اینجاست که با نشان دادن زیرنویس همان یک قسمت برنامه حسن نیت خودش رو برای همکاری با شما نشون داده است .. حالا برای اینکه شما هم یک روی خوشی به برنامه نشون داده باشید سعی کنید با توجه به این مطلب زیرنویس یکی دیگر از قسمت ها را در فرمت SRT دانلود کنید و دوباره امتحان کنید !
   نکته دیگر اینکه آیا می توانید زیرنویس قسمت سوم رو در قسمت چهارم پخش کنید ؟ اصلا هر زیرنویسی که شد … برنامه اهمیتی نمیده و انجام وظیفه می کنه : اینجوری متوجه می شویم که اختلاف کیفیت در بین قسمت ها مشکل ساز نشده است .. پس می تونیم اینطور نتیجه گیری کنیم که زیرنویس ها مقداری مشکل ساز شده اند !
   در پایان نام سریال و فصل اونرو بفرمایید ، همچنین سایتی که سریال از اون دریافت شده است ؟!

   Reply to this comment
 80. نگار

  آبان ۲۲. ۱۳۹۲

  سلام .خیلی ممنون بابت وقتی که گذاشتین وراهنمایی فرمودین.

  بله همه فایلهای زیرنویس بنده هردو فایل sub ,idx باهم دارند.

  البته زیرنویس قسمت سوم نیز از نوع subوidx میباشد من زیرنویس این قسمت را روی قسمتهای دیگر سریال امتحان کردم ونشون داد.ولی متاسفانه زیرنویس های مربوط به قسمت خود شون نشون نمیده.
  درضمن آدرسی که در پاسخ اشاره کرده بودید مربوط به (چگونه زیرنویس فارسی را بدست بیاوریم)بودربطی به فرمت srt نداشت البته در بعض از سایتها نوشتن تبدیل فرمت subبهsrt کار بسیار وقت گیری هست.
  در ضمن نام سریال Secret Love هست که زیرنویس فارسی ازاین دو سایت که سایت اولی پولی است ولی سایت دومی اینطور نیست http://arirangfa.com وhttp://www.kpop-fans.com/ استفاده میکنم.
  بازم به خاطر وقتی که میگذارین وپاسخ میدین ممنونم.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آبان ۲۳. ۱۳۹۲

   خب من سعی کردم زیر نویس مورد نظر شما رو بررسی کنم !
   اتفاقی که افتاد این بود که من تونستم یه زیرنویس جالب از سایت کاسپین ماب در مطلب این لینک پیدا کنم . بعد از بررسی این زیرنویس ها سلامت اونارو تضمین کردم و براتون ایمیلشون کردم . ولیکن از اونجایی که هنوز مطلب جامعی در مورد زیرنویس ها ارائه نکردیم بایستی دلیل بهتر بودن زیرنویس های SRT رو بگم خدمتتون … اگر مطابق توضیحات مطلب بتونید بروی علامت چرخ دنده بروی برنامه کلیک کنید و بعد بروی علامت A کلیک کنید به بخش هماهنگ سازی زیرنویس ارجاع داده می شوید . حالا در این بخش اگر بروی More کلیک کنید یک صفحه جدید باز می شود که زمان تایم لاین بهمراه زیرنویس مرتبط با آنرا نشان خواهد داد ولیکن در مورد زیرنویس هایی مانند SUB IDX که بصورت از پیش رندر شده ارائه می شوند اینست که نوشته ای برای نشون دادن وجود نداره و زیرنویس ها در حقیقت عکس هایی می باشند که بروی صفحه نشان داده می شوند . بهمین دلیل در صورت خالی بودن و یا خراب بودن زیرنویس SUB و IDX شما تقریبا هیچ راه ساده ای برای متوجه شدن آن ندارید . ولیکن زیرنویس هایی مثل SRT که زیرنویس های نرم نام دارند براحتی قابل تغییر می باشند و بسیار مناسب می باشند . کاری که شما بایستی انجام بدهید اینه که این زیرنویس ها رو بررسی کنید و بفرمایید که آیا در سیستم شما بدرستی پخش می شدند یا خیر ؟

   Reply to this comment
 81. نگار

  آبان ۲۴. ۱۳۹۲

  خیلی خیلی ممنونم بابت سایتی که معرفی کردین وتوضیحاتی که ارائه فرمودید و ایمیلی که ارسال نمودید. با تشکر

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آبان ۲۵. ۱۳۹۲

   خب حالا که زیرنویس ها رو بررسی نمودید و فقط زیرنویس های SUB/IDX نشان داده نمی شدند سعی کنید اول زیرنویس ها رو با برنامه ای مثل VLC Player پخش کنید و اگر اونجا هم مشکل داشت اونوقت میشه گفت احتمالا مشکل از درایور کارت گرافیک یا DirectX سیستم شماست ولی اگر در VLC زیرنویس پخش می شد! پس بایستی بتونین با استفاده از جوابی که برای کاربر «ghasemi » نوشتم مشکل رو بر طرف کنید . اگر بازهم مشکل پا برجا بود بفرمایید تا دقیق تر به مشکل رسیدگی کنیم .

   Reply to this comment
 82. fighter

  آبان ۲۶. ۱۳۹۲

  mamnon aaaaaaaaaaaaali bod

  Reply to this comment
 83. نگار

  آبان ۲۶. ۱۳۹۲

  با سلام

  من قبلا برنامه vlc-2.1.0 را از سایت معتبری دانلود کردم ولی اصلا کامپیوتر بنده اون اجرا نکرد.بعد از سایت دیگری splash pro نصب کردم که اون نیز اصلا زیرنویس نشون نمیده.

  اما در مورد توضیحاتی که به کاربرghasemi فرموده بودین نیز قبلا انجام داده بودم باز مشکلم حل نشده بود.

  فکر کنم دیگه خیلی اذییتون کردم واقعا ببخشین.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آبان ۲۷. ۱۳۹۲

   راستش تعریف شما رو از سایت معتبر نمی دونم ولیکن برنامه VLC Player بدلیل ساختار متن بازش بوسیله سایت Sourceforge ارائه می شه تا بتوانند نظارت مستقیم روی دانلود هاشون داشته باشند .. حتی سایت خود VLC هم کاربران رو ارجاع می داد به همین سایت . بگذریم . اگر سایر برنامه ها هم همین مشکل رو دارند احتمال داره ایراد کار از درایور کارت گرافیک یا DirectX سیستمتون هست که اینقدر مشکل دارید . اما قبل از هر کاری Gom Player رو هم امتحان کنید … در ضمن اگر تلاش دارید ضمن کمک به خودتون به ما و کاربرانمون هم کمک کنین سعی کنید از چهار چوب خارج نشوید ، مثلا ما هنوز به برنامه Splash Pro نپرداخته ایم و این ممکنه باعث گمراهی کاربرانمون بشه ! تشکر می کنم از تلاشتون برای در ارتباط گذاشتن مشکل !

   Reply to this comment
 84. sajjad

  آبان ۲۶. ۱۳۹۲

  dada damet garam
  kheyli bahali
  yek donya madiyonetam

  Reply to this comment
 85. ...Zzz

  آذر ۰۴. ۱۳۹۲

  خیییییییییلللللییییییی مغسی.

  Reply to this comment
 86. mo

  آذر ۰۶. ۱۳۹۲

  باسلام،مشکل من اینه که وقتی فیلم و زیر نویس دانلود میکنم تو km بدون هیچ مشکلی نشون میده ولی وقتی میریزمش رو فلش تا با تلوزیون ببینم زیرنویس نشون نمیده حتی با بلو ری ،فرمت زیر نویسم srt،حتی زیرنویس به فیلم چسباندم که تو kmبا هم باز میشه ولی تو تلویزیون زیرنویس نمیاد.لطفا راهنماییم بفرمایید با سپاس فراوان.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آذر ۰۶. ۱۳۹۲

   سلام دوست گرامی ! برای اینکه بتونم درست راهنماییتون کنم شما بایستی اطلاعات دقیق تری از شرایط بهم بدید … مثلا اینکه منظور شما از فرمت بلوری چیست ، مگر تلویزیون شما دیسک بلوری پخش می کنه ، مدلش چیه ؟ دوم اینکه وسیله ای که فیلم بروی آن ریخته شده تا بوسیله تلویزیون پخش بشه چیست ، مثلا اکثر تلویزیون های اسمارت USB یا SDcart می خورند ؟ بعد اینکه شما بایستی عموما فایل فیلم رو در فرمتی با پسوند MP4 و یا AVI بگیرید و هنگامی که اونرو با زیرنویس فرمت SRT در درون حافظه ریختید بایستی هر دو با یک نام مشترک در یک مکان باشند تا تلویزیون شما به محض پخش فیلم زیرنویس مرتبط را تشخیص داده و به پخش آن بپردازد . باز هم اگر بتونید جواب سوالات منو بدید شاید بشه بهتر راهنماییتون بکنم .

   Reply to this comment
 87. علی

  آذر ۰۶. ۱۳۹۲

  با سلام.من بازکردن زیرنویس مشکل نداشتم تا اینکه ویندوز 8.1 64 بیتی نصب کردم.حالا اصلا زیرنویس ها باز نمی شه.هرچی باز کردن زیرنویس می زنم هیچی رو صفحه KM player نمیاد.تو بخش کاوشگر زیر نویس با امکان ویرایش که می رم زیر نویسو خونده ولی اصلا رو صفحه هیچی نمیاد.
  اگه میشه جوابو برام ایمیل کنید لطفا.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آذر ۰۶. ۱۳۹۲

   سلام دوست عزیز !
   مشکل شما اگر در سایر برنامه های پخش چند رسانه ای مانند VLC Player هم تکرار میشه احتمالا شما درایور کارت گرافیک مناسبی رو نصب ننموده اید و یا اینکه DirectX در سیستم عامل نصب نشده است . اگر بروز رسانی سیستم عامل مشکل شما رو برطرف نکرد سعی کنید مستقیم درایور رو از سایت سازنده دریافت کنید ، بهمین دلیل اگر کمک بیشتری می خواهید نوع کارت گرافیک خودتون رو بیان کنید تا بلکه بتونیم یه لینک ازش براتون بفرستم ! یک ایمیل هم با جواب کاملتر برای شما فرستاده شده که شاید کمک بیشتری به شما بکنه !

   Reply to this comment
 88. mo

  آذر ۰۶. ۱۳۹۲

  ممنون از پاسخ سریعتون،بله تلویزیون USB میخوره .من فیلمو با زیر نویس که میریزم رو USB میزنم به تلویزیون زیرنویسش نمیاد یا حتی USB به دستگاه پخش بلوری (فرمتش بلو ری نیست)میزنم تا از اونجا تو تلویزیون پخش شه بازم زیرنویس نداره.فرمت زیرنویس های دانلود شده srt .اگه لطف کنید همنام کردن فایل فیلم و زیرنویسم توضیح بدید شاید اشتباه انجام میدم ممنون مشم.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آذر ۰۷. ۱۳۹۲

   عموما برای تجهیزات هوشمند تنها کافیه که فیلم در شاخه اصلی درایو USB ریخته بشه که دستگاه مجبور نباشه برای یافتنشون زیاد کنکاش کنه … از طرف دیگه عموما همنام کردن فایل فیلم با زیرنویس می تونه به اجرای زیرنویس کمک کنه . برای اینکار فرض کنید شما یک فیلم دارید با نام Wolverine.avi حالا اگر نام زیرنویس فیلم رو هم بصورت Wolverine.srt در بیاورید در زمانیکه دستگاه شروع به پخش فیلم کنه می تونه براحتی زیرنویس رو شناسایی کنه و اون رو هم نشون بده .. برخی برنامه های کامپیوتری مانند Windows Media Player هم بهمین صورت زیرنویس رو نشون می دهند .

   Reply to this comment
 89. mo

  آذر ۰۷. ۱۳۹۲

  متاسفانه بازم مشکل من حل نشد فرض کنیم فیلم من prisoners.2013.BluRay.720p_moviefire-IR.mkvو زیرنویسشprisoners All Bluray.srt ولی بازم وقتی میریزم تو USB میزن به تلویزیون زیرنویس نداره.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آذر ۱۰. ۱۳۹۲

   سلام دوباره به شما دوست گرامی !
   بایستی خدمت شما عرض کنم که در این مثالی که فرمودید برای عملکرد بهتر شما می توانید نام فیلم رو به Prisoners.mkv تغییر بدید و نام زیرنویس رو هم متعاقب اون به Prisoners.srt تا اگر فیلم در تلویزیون پخش شد زیرنویس هم براحتی پخش بشه ! در ضمن مثال جالبی زدید چون اکثر تلویزیون ها تنها از فرمت های AVI و MP4 پشتیبانی می کنند . اگر تونستید MKV هم پخش کنید مدل تلویزیون رو بفرمایید تا ما هم اطلاعات عمومیمون بالاتر بره !

   Reply to this comment
 90. mo

  آذر ۱۰. ۱۳۹۲

  خییییییییییییییلی خییییییییییییلی ممنون موفق شدیم ،لذت دیدن فیلم و تلویزیون یه چیز دیگست.تلویزیون ما سامسونگ (پلاسما مدل PS43D) خیلی هم راضی هستیم.بازم از راهنمایی پاسخ سریع و سایت عالی تون ممنونم ، فقط نمیدمنم چرا 2روز بود سایت باز نمیشد ؟بازم ممنون موفق باشید.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آذر ۱۰. ۱۳۹۲

   گویا مشکل شما برطرف شده … شما هم نفرمودید که فرمت فیلم چه بود ولیکن حداقل فهمیدیم که تلویزیون های پلاسمای سامسونگ خیلی پیشرفته شدن !
   این دو روز گذشته هم سایت دچار مشکل پهنای باند شده بود که داریم روش کار می کنیم بلکه هم سرعتشو بیشتر کنیم و هم بتونیم بیشتر و بهتر خدمات رسانی کنیم … بابت این نقص پوزش می طلبیم !

   Reply to this comment
 91. mo

  آذر ۱۲. ۱۳۹۲

  سلام ،بله خوشبختانه،فرمت فیلم هم mkv موفق باشید.

  Reply to this comment
 92. arian

  آذر ۱۳. ۱۳۹۲

  راه هایی که گفتی کردم ولی بازم شبیه اون عکس چرت نشون میده

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آذر ۱۳. ۱۳۹۲

   اگر ممکنه نوع فایل زیرنویس خودتون رو بیان کنید و همچنین سیستم عاملی که ازش استفاده می کنید ؟!
   سپس بفرمایید که آیا شما وقتی تنظیمات زبان زیرنویس رو به عربی تغییر دادید از برنامه خارج شدید ؟ زیرا بایستی یکبار از برنامه خارج شوید و دوباره فیلم رو اجرا کنید تا زیرنویس نشان داده شود .

   Reply to this comment
 93. آنا

  آذر ۱۴. ۱۳۹۲

  برای فیلم یا کارتوون هایی که زیر نویس ندارند میشه بیاریم

  Reply to this comment
 94. mo

  آذر ۱۹. ۱۳۹۲

  با سلام ،من تازه /KMPlayer-3.7.0.1نصب کردم قبلا که نسخه پایینترشو داشتم منوش فارسی بود اما الان نه، لطف کنید راهنمایی بفرمایید چجوری منوشو فارسی کنم.ممنون

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آذر ۱۹. ۱۳۹۲

   سلام کاربر عزیز ! شما بایستی بروی صفحه کلیک راست نموده و از منوی Language عبارت Farsi.ini را انتخاب کنید !

   Reply to this comment
 95. عباس

  آذر ۲۰. ۱۳۹۲

  با سلام
  برنامه km من زبان ان چینی هست چطور می شود انرا فارسی کرد

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آذر ۲۰. ۱۳۹۲

   سلام بر شما کاربر گرامی !
   حدس بنده اینه که احتمالا کره ای برای زبان انتخاب شده است که بصورت پیش فرض درون برنامه وجود دارد … برای ورود به منوی تغییر زبان شما می توانید برروی صفحه راست کلیک کنید و آنگاه با انتخاب نوزدهمین گزینه از بالا وارد زیر شاخه های کزینه Language شوید . حال اولین گزینه Auto Select می باشد که بصورت خودکار مناسبترین زبان را انتخاب می کند که عموما انگلیسی می باشد ..اما در صورتیکه می خواهید فارسی (Farsi.ini) را انتخاب کنید بایستی شانزدهمین گزینه را انتخاب کنید تا زبان شما در همه بخش ها تنظیم شود .

   Reply to this comment
 96. saman

  آذر ۲۲. ۱۳۹۲

  سلام وعرض خسته نباشید به دوستان زحمت کش سایت .من هر پلیری که روی سیستم نصب میکنم فیلم هارو اهسته پخش میکنه با pot playerوkmplayermو codacهم همینجوریه ویندوز 8زدم قبلا اینجور نبودفیلم ها بافرمت 720pهستند

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   آذر ۲۲. ۱۳۹۲

   درود سامان خان !
   در نگاه اول به نظر می رسه که شما مشکل درایور کارت گرافیک دارید … سعی کنید درایور مختص به سیستم خودتون رو که برای ویندوز هشت ساخته شده بگیرید تا مشکل شما حل بشه . این مشکل درایور سیستم ها توی ویندوز هشت واقعا داره مؤذلی میشه ! اگر با گرفتن درایور سیستم عاملتون مشکل حل نشد مشخصات سیستمتون رو بفرمایید تا دقیقتر به مشکل نگاه کنیم .

   Reply to this comment
 97. ندا

  آذر ۲۳. ۱۳۹۲

  سلام خدمت شما بزرگوار
  دست شما درد نکنه
  انشالله همیشه موّفق باشین
  با تشکّر

  Reply to this comment
 98. saman

  آذر ۲۳. ۱۳۹۲

  دست گل تون درد نکنه
  :*

  Reply to this comment
 99. amirhossein

  دی ۲۰. ۱۳۹۲

  سلام!!!من مشکل زیر نویس دارم!!!هر فیلمیو ک میخوام نگاه کنم زیر نویس نداره همه کاریم کردم نمیدونم چیکارش کنم !!لطفا راهنمایی کنید!!با تشکر

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   دی ۲۰. ۱۳۹۲

   سلام! شما ابتدا تلاش کنید از نرم افزاری مشابه -مثلا VLC Player- بهره ببرید و در صورتیکه کماکان موفق به تماشای زیرنویس خود نشدید می توانید با نصب درایور کارت گرافیک خود بهمراه DirectX مقدمات لازم را برای نمایش زیرنویس به شیوه مورد نظر فراهم کنید.
   اما اگر تصور دارید که صحبت های بنده مرتبط نمی باشند، لطفا بفرمایید که از کدام سیستم عامل استفاده می کنید؟ از کدام نرم افزار استفاده می کنید؟ آیا زیرنویس فیلم های با فرمت DVD را نیز نمی توانید مشاهده کنید؟

   Reply to this comment
 100. eghlima

  دی ۲۳. ۱۳۹۲

  دمتون گرم. ایشالا همیشه سربلند باشید .از توضیحای عالیتون ممنون.

  Reply to this comment
 101. مانیا

  دی ۲۳. ۱۳۹۲

  من مشکل دارم
  ویندوزم xpهستش
  من یه سریال کره ای دارم توی دی وی دی پلیر با زیر نویس میاد ولی توی کامپیوتر زیر نویس هاش نمیاد
  همه کار هایی که گفته بودین رو هم انجام دادم ولی بازبه نتیجه ای نرسیدم
  خواهشا کمکم کنید

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   دی ۲۳. ۱۳۹۲

   سلام! بایستی خدمت شما عرض کنم که جواب شما هم تقریبا مشابه آقای امیر حسین می باشد و شما بایستی نرم افزار دیگری -مثلا VLC Player- را نصب و بررسی نمایید و در صورتیکه زیرنویس در این برنامه هم نمایش داده نشد درایور های کارت گرافیک و نرم افزار های مرتبط با آنرا بمنظور تأیید صحت عملکرد بررسی کنید و آنگاه در صورتیکه کماکان مشکل وجود داشت سعی کنید دوباره کل مطلب را مطالعه نمایید و همچنین با جستجوی عبارت « زیرنویس در سایت » سایر مطالب تکمیلی را هم مطالعه کنید تا متوجه شوید که مشکل از کجاست. توجه داشته باشید که عموم مشکلات نشان داده نشدن زیرنویس ها مربوط به سیستم عامل شما می باشد و از اینرو شما بایستی مطمئن شوید که سیستم عامل ویندوز شما بدرستی عمل می کند. در صورتیکه کماکان موفق به رفع مشکل نشدید با ایمیل بنده در lemasoud@hotmail.com تماس حاصل نمایید تا بلکه دقیقتر به موضوع نگاهی داشته باشیم!

   Reply to this comment
 102. لیلا

  دی ۲۳. ۱۳۹۲

  سلام
  من یه سریال دانلود کردم از اینترنت و زیرنویس فارسیش رو هم جدا دانلود کردم،تا قسمته 14 سریال زیر نویسه فرمتsrt داشته که به راحتی در kmplayer باز میشد ولی بقیه اپیزودا زیرنویس با فرمتsub/idx دارن و در kmplayer باز نمیشه…..جیکار کنم که این زیرنویس های با فرمت sub/idx باز بشن ؟ویندوزم 7 .

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   دی ۲۷. ۱۳۹۲

   سلام! با توجه به این مطلب زیرنویس هایی که از نوع sub می باشند بایستی براحتی باز بشوند و مشکل اصلی باید سر نحوه یا برنامه اجرای شما و یا خرابی زیرنویس ها باشد ولیکن شما می توانید با استفاده از سایت subtitlefix.com زیرنویس های خودتون رو از sub به srt تبدیل کنید و یا اینکه سعی کنید زیرنویس srt اون رو از سایت فارسی سابتایتل یا سایت های مشابهش بگیرید!

   Reply to this comment
 103. حمیده

  دی ۲۵. ۱۳۹۲

  سلام. من اصلا نمیتونم kmp زیرنویس رو فارسی کنم انگلیسی درست میشه اما فارسی نه .
  لطفا راهنماییم کنید.
  مرسی

  Reply to this comment
 104. محمد

  دی ۲۶. ۱۳۹۲

  سلام . من زیرنویس را هر کار کردم پدیدار نشد حتی خیلی از تنظیماتش را دستکاری کردم ولی درست نشد لطفا راهنماییم کنین .

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   دی ۲۷. ۱۳۹۲

   سلام محمد خان!
   یک سوأل داشتم اگر اشکالی نداره؛ شما بکل زیرنویس رو نمی بینید و یا اینکه خرچنگ قورباغه می بینیدشون؟
   بکل همیشه توصیه می کنم اول از یک پلیر قوی مثل VLC Player استفاده کنید و بعد اگر مشکل وجود داشت سعی کنید برای نشان داده شدن زیرنویس ها درایور کارت گرافیک و یا DirectX خودتون رو بروز کنید و مطمئن بشوید که سیستم می تونه از تمام پتانسیل خودش استفاده کنه و بعد دوباره با VLC امتحان کنید و بعد به KM Player همینو بست بدید! ولی اگر زیرنویس ناخوانا نوشته می شه، سعی کنید از مراحل درون همین مطلب و مطلب زیرنویس WMP استفاده کنید. اگر هنوز موفق نشدید سعی کنید با بنده در lemasoud@hotmail.com تماس بگیرید تا بلکه بتونم بهتر بهتون کمک کنم!

   Reply to this comment
   • محمد

    دی ۲۷. ۱۳۹۲

    سلام . دستتون بابت پاسخ درد نکنه من چون صبا میل سایتشو بسته باید ایمیل جدید بزارم برای همین همینجا براتون می نویسم . کم پلیر من اصلا زیرنویس را نشون نمیده که بخواد با دست خط خرچنگ قورباغه نشون بده و من از GOM PLAYER استفاده کردم که زیرنویس را نشون می داد . فقط تو برنامه نمی شد راحت زیر نویس رو با فیلم هماهنگ کرد.

    Reply to this comment
    • مسعود رستمیان

     دی ۲۷. ۱۳۹۲

     دوباره سلام!
     خب در مورد مشکل Gom PLayer شما بایستی مطلب مربوط به Gom Player براتون توصیه کنم و برای مشکل شما بایستی سعی کنیم تا در KM Player باید با زدن دکمه F2 وارد تنظیمات برنامه شوید و سپس از بخش Video Processing مقدار Condition را از زبانه General به Always use تغییر بدهید! اگر مشکلتون حل نشد بفرمایید تا بهتر مشکل رو بررسی کنیم!

     Reply to this comment
     • mohammad

      دی ۲۸. ۱۳۹۲

      سلامی دوباره و عرض خسته نباشید به شما . من رفتم اون تنظیماتی که گفته بودین رو زدم اما بازم درست نشد دیگه باید چکار کنم ؟

     • مسعود رستمیان

      دی ۳۰. ۱۳۹۲

      برای حل این مشکل با زدن F2 وارد تنظیمات شوید و در سمت چپ تصویر با انتخاب Video Processing در سمت راست زبانه General را مشاهده خواهید کرد .ابتدا مقدار مقابل Condition را برابر Always Use قرار دهید و سپس به زبانه Renderer رفته و مقدار Renderer را به مقدار VMR7 Renderless (HQ Subtitles) ویا مقدار VMR9 Renderless (HQ Subtitles ) تغییر دهید و با بستن پنجره تنظیمات و همچنین برنامه می توانید تغییرات را مشاهده کنید … الان بایستی مشکل حل شده باشد ولی اگر نشد بفرمایید تا راهکار دیگری ارائه بشه !

 105. virgo

  دی ۲۶. ۱۳۹۲

  دمتون گرم خداییش حال کردم

  Reply to this comment
 106. nadi

  دی ۲۸. ۱۳۹۲

  سلام من تموم این کارا رو کردم ولی درست نشد هر وقت می خوام از زیر نویس استفاده کنم فیلم قطع می شه نمی دونم باید چی کار کنم لطفا کمکم کنید

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   دی ۳۰. ۱۳۹۲

   سعی کنید در مرحله اول عیب یابی از یک پلیر جایگزین مثل VLC Player استفاده کنید و اگر مشکل در این برنامه هم تکرار شد سعی کنید تنظیمات کارت گرافیک خودتون رو بررسی کنید! اگر این مشکل تنها در KMP وجود داشت، بفرمایید که آیا می خواهید زیرنویس SUB مشاهده کنید و یا SRT؟

   Reply to this comment
 107. ali

  دی ۲۹. ۱۳۹۲

  سلام مشکلم حل شد.متنا فارسی شد ولی نمیدونم چرا نوشته ها برعکس سرته شده؟؟؟با تشکر

  Reply to this comment
 108. عباس

  بهمن ۰۱. ۱۳۹۲

  میخواهم از طریق TEAMVIWERاز شما مشاوره بگیرم

  Reply to this comment
 109. سیامک

  بهمن ۱۳. ۱۳۹۲

  دم شما جییییز کارمون راه افتاد سالار ی فلافل مهمون مایی

  Reply to this comment
 110. شیما

  بهمن ۱۴. ۱۳۹۲

  سلام میشه لطفا بگین توی media player classic چجوری این مشکل زیر نویس و حل کنم؟ حروفش قاطی پاطیه!!!

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   بهمن ۱۶. ۱۳۹۲

   سلام!
   این مطلب مرتبط با KM PLayer می باشد ولیکن شاید مشکل شما با بررسی مطلب مرتبط با مدیا پلیر حل شود. در کل توصیه می کنیم یا از KMPlayer استفاده کنید و یا از VLC Player که بهتر پاسخگوی نیاز های فارسی زبان ها می باشند!

   Reply to this comment
 111. Ghazaleh

  بهمن ۱۴. ۱۳۹۲

  ممنون توضیحات عالی بود …

  Reply to this comment
 112. kimia

  بهمن ۱۹. ۱۳۹۲

  YYYYYYYY,ashshshshshegheto0o0o0naaammm,merCCCCCCCCCCC <3 <3 :***

  Reply to this comment
 113. Siavash

  بهمن ۱۹. ۱۳۹۲

  من همون کاری که گفتید رو میکنم ولی زبان زیرنویس بازم یه زبان دیگه است که معلوم نیست چیه؟؟؟؟!!!!!!

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   بهمن ۲۰. ۱۳۹۲

   سلام آقا سیاوش!
   برخی اوقات در ویندوز به چنین مشکلاتی بر می خورید.. اگر همونطوریکه توضیح داده شده مقدار Charset را به Arabic تغییر داده اید و کماکان نمی توانید زیرنویس ها را بصورت فارسی ببینید توصیه می کنم سعی کنید از VLC Player هم استفاده کنید و در صورتیکه مشکل پابرجا بود تلاش کنید تا با استفاده از راهنمایی های ارائه شده برای آوردن زیرنویس در مدیا پلیر ویندوز امکان وجود برخی مشکلات در تنظیمات زبان را از میان بردارید. اگر همه اینها کمک نکرد، تلاش کنید یک زیرنویس دیگر را از سایت فارسی سابتایتل دانلود کنید تا ببنید که آیا مشکل از زیرنویس شماست یا برنامه!

   Reply to this comment
 114. Siavash

  بهمن ۲۰. ۱۳۹۲

  واقعا ازتون ممنونم

  Reply to this comment
 115. سارا

  بهمن ۲۵. ۱۳۹۲

  سلام و خسته نباشید.من هر کاری می کنم نمی تونم زیرنویس های subو idx رو در kmplayer فعال کنم.یعنی وقتی زیرنویس رو می کشم روی فیلم و رهاش می کنم هیچ چیزی نمی یاد.چکار باید بکنم؟میشه کمکم کنید

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   بهمن ۲۵. ۱۳۹۲

   سلام!
   قبل از اینکه بشه مشکل رو پیدا کرد بایستی ببینیم که آیا شما همین مشکل رو در سایر برنامه ها هم دارید یا خیر، که برای انجام این آزمایش لطفا از VLC Player استفاده کنید. حال در صورتیکه در این برنامه هم مشکل پابرجا بود بررسی بفرمایید که آخرین نسخه درایور کارت گرافیک شما نصب شده باشد و بهمین منوال DirectX را نیز نصب نمایید. ولی اگر چنین نبود شما تنها با ریست کردن تنظیمات زیرنویس خود و همچنین انتخاب گزینه نمایش زیرنویس بایستی بتوانید زیرنویس هایی از این دست را مشاهده کنید.

   Reply to this comment
 116. f.h

  اسفند ۰۱. ۱۳۹۲

  همه ی کارها رو کردم اما زیر نوسم نمیاد

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اسفند ۰۱. ۱۳۹۲

   سلام!
   اگر همه کارهارو امتحان کرده اید پس لطفا درایور کارت گرافیکتون رو نصب کنید. مشکل از برنامه نیست! مشکل کامپیوتر شماست.
   ولی اگر هنوز با یک پلیر دیگری مثل VLC Player زیرنویس هارو امتحان نکردید، این کار رو امتحان کنید و نتیجه رو بهمراه نوع فایل زیرنویس خودتون گزارش کنید.

   Reply to this comment
 117. arshia

  اسفند ۱۰. ۱۳۹۲

  vaghan mamnon khoda kheyret bede

  Reply to this comment
 118. حسن

  اسفند ۱۵. ۱۳۹۲

  سلام چطور میشه زیر نویس رو سیو کرد که برای دیدن دوباره فیلم زیر

  نویس رو درگ کنم؟

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اسفند ۱۵. ۱۳۹۲

   سلام! انجام این عمل در این نرم افزار در حال حاظر تنها برای زیرنویس های نرم ممکن می باشد و از آنجایی که اینگونه زیرنویس ها عموما بصورت یک فایل ارائه می شوند پس شما بایستی فایل آنها را از قبل در اختیار داشته باشید. برای سایر انواع زیرنویس ها بایستی از نرم افزار های خاص اینکار استفاده کنید که در آینده به آنها خواهیم پرداخت!

   Reply to this comment
 119. مسعود

  اسفند ۱۷. ۱۳۹۲

  سلام
  واقعا متشکرم
  خیلی عالی بود

  Reply to this comment
 120. mohamad

  اسفند ۲۰. ۱۳۹۲

  سلام من زیرنویس فیلمم رو دانلود کردم ولی وقتی که میخوام زیر نویس رو بزام رو فیلم erorrمیده مشکل از چیه ….؟

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۰. ۱۳۹۳

   سلام!
   با توجه به این مطلب، زیرنویس شما از کدام نوع است و منبع دریافت زیرنویس خودتون رو هم در صورت امکان بگید. از طرفی اگر مقدوره یک زیرنویس مطمئن رو امتحان کنید و نتیجه رو بفرمایید.

   Reply to this comment
 121. زی زی

  اسفند ۲۱. ۱۳۹۲

  یه دنیا ممنون کلافم کرده بود نمیدونم چجوری تشکر کنم مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسی

  Reply to this comment
 122. yasaman

  اسفند ۲۳. ۱۳۹۲

  مرسی از توضیح واضح و خوبت … مشکلم حل شد. tnx

  Reply to this comment
 123. امیر _ 13

  اسفند ۲۳. ۱۳۹۲

  سلام
  من ویندوز عوض کردم و جدید km player رو نصب کردم
  ولی الآن که میخوام یه فیلمی که رو کامپیوترم هست رو ببینم با زیرنویس srt نمیتونم
  کاری رو که شما نوشتید رو انجام دادم ولی بازم نشد
  در ضمن خود زیر نویس هم سالمه من قبل از اینکه ویندوز عوض کنم تا یه جاهایی از فیلمو با همین زیر نویس دیده بودم

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۰. ۱۳۹۳

   سلام!
   یک مسئله ای که اکثر دوستان بعد از نصب ویندوز در مورد اون سهل انگاری می کنند، نصب درایور های مورد نیاز برای عملکرد بهینه سیستم است. شما سعی کنید با استفاده از پکیج هایی بمانند Driver Pack از نصب بودن درایور ها اطمینان حاصل کنید و آنگاه دوباره تلاش کنید. اگر مشکل شما برطرف نشد دوباره بفرمایید تا مشکل را بهتر برررسی کنیم.

   Reply to this comment
 124. امیر _ 13

  اسفند ۲۳. ۱۳۹۲

  ممنون نمیخواد خودم درستش کردم من ویندوزمو کامل فارسی نکرده بودم درستش کردم
  پیشنهاد میکنم شما نحوه درست و کامل فارسی کردنو برای اشخاصی
  که مثل بنده این مشکلو دارن به این مطلبتون پیوست کنید

  Reply to this comment
 125. نفس

  اسفند ۲۳. ۱۳۹۲

  با سلام
  زیرنویس های من به صورت جدا جدا هستن یعنی حروف از هم جدا روی صفحه نشون داده میشن مثلا س ل ا م
  چجوری تنظیمش کنم؟

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۰. ۱۳۹۳

   سلام!
   اگر همه زیرنویس ها رو بهمین صورت مشاهده می کنید، سعی کنید از برنامه ای متفاوت مانند VLC Player بهره بگیرید و نتیجه رو به بنده گذارش بدهید. همچنین توجه داشته باشید که پشتیبانی فارسی در سیستم عاملی که از آن استفاده می کنید، وجود داشته باشد. منتظر پیام شما هستم!

   Reply to this comment
 126. حسنیه

  اسفند ۲۴. ۱۳۹۲

  اقا دمت گرم خیلی مردی خیلی وقت بود این مشکل داشتم و هر سایتی هم میرفتم بدتر گیچم میکرد ولی داداش دمت گرم درست شد

  Reply to this comment
 127. parsa

  اسفند ۲۴. ۱۳۹۲

  سلام چطوری فیلم دو زبانه را فارسی کنم؟

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۲. ۱۳۹۳

   سلام!
   اگر فیلم DVD هست بایستی موقع پخش فیلم از منوی DVD Controls گزینه Audio رو انتخاب کنید و یکی از دوبله های موجود رو انتخاب کنید. ولی در سایر حالات بایستی بتونید با استفاده از منوی Open و انتخاب گزینه Load External Audio یک فایل صوتی را بعنوان دوبله ای متفاوت بارگذاری کنید.

   Reply to this comment
 128. عاطفه

  اسفند ۲۸. ۱۳۹۲

  سلام …. واسه من هر کاری میکنم نمیشه…. فایل رو اول با KMPLAYER باز کردم / کلیک راست و از گزینه ی Subtitles اون رو به SHOW تبدیل کردم … اصن زیرنویس نمیاد تا من بخوام F2‌رو بزنم و تنظیم کنم .. چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۲. ۱۳۹۳

   سلام!
   یک پلیر دیگری مثل VLC Player امتحان کنید و اگر باز هم زیرنویسی مشاهده نشد سعی کنید درایور کارت گرافیک خودتون رو نصب کنید تا مشکلتون حل بشه!

   Reply to this comment
 129. reza

  فروردین ۰۲. ۱۳۹۳

  سلام
  من می خواهم زیر نویس فاری فونت نازنین باشد و زیرنویس انگلیسی فونت Arial ولی هر کاری می کنم انجام نمی شود. لطفا راهنمایی کنید .
  با تشکر

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۲. ۱۳۹۳

   سلام رضا جان!
   برای اینکار شما بایستی ابتدا فونت نازنین رو روی سیستم خودتون داشته باشید و آنگاه با انتخاب اون بعنوان فونت اصلی برای نمایش زیرنویس ها در بخش Primary از بخش Font Style در هر بار تلاش برای نمایش زیرنویس ها ابتدا از فونت نازنین استفاده می شود و در صورتیکه زبان آن زیرنویس زبان دیگری غیر از فارسی باشد از فونت Substitute استفاده میشود که در این مورد Arial می باشد.

   Reply to this comment
 130. ترسا

  فروردین ۰۴. ۱۳۹۳

  سلام تورو خدا کمکم کنبد دارم از دست این کامپیوتر دیوونه میشم درست نمی شه زیر نویس توی کام پلیر که کلا داغوونه زبانش ناشناخت س تو پوت پلیرم که انگلیسیه تازه جلو ترم هست …چی کار کنم؟ می شه با پوت پلیر بگین اسون تره

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۲. ۱۳۹۳

   سلام!
   فعلا برای آموزش پلیر دیگری برنامه ریزی انجام نداده ایم، از شما پوزش می طلبیم! ولیکن اگر کماکان علاقمند به دیدن زیرنویس با KMPlayer و یا VLC Player و یاGOM PLayer و حتی Windows Media Player هستید می توانید با استفاده از مطالب کار خودتون رو راه بندازید.

   Reply to this comment
 131. homayoon

  فروردین ۰۶. ۱۳۹۳

  سلام چطور میتونم دوتا زیرنویس را همزمان بیارم

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۲. ۱۳۹۳

   سلام!
   بایستی از منوی راست کلیک در بخش Subtitles و گزینه Subtitle Languages منوی 2nd Subtitle رو انتخاب کنید تا با کلیک بروی Load Subtitle بتونید زیرنویس بعدی رو بار گذاری کنید.

   Reply to this comment
 132. مینا

  فروردین ۰۷. ۱۳۹۳

  سلام..برای فایل srt من حالت زیر نویسم عمودی و از بالا به پایین شده و حروفش رو هم منقطع نشون میده…نمیدونم تنظیمات کجاش رو دستکاری کردم که اینجوری شد..قبلا درست بود…می شه لطفا راهنمایی کنید که تنظیمات درستش چیه واسه اینکه زیر فیلم و از چپ راست نشون بده؟…ممنون از مطلباتون

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۲. ۱۳۹۳

   سلام!
   وقتی با زدن F2 وارد منوی تنظیمات می شوید می توانید با زدن دکمه Initialize All Presets تنظیمات اشتباه خودتون رو به تنظیمات اولیه برگردانید ولیکن بخشی که مد نظر شماست در بخش Subtitle Processing و گزینه Alignment در قسمت Subtitle Effects تیک گزینه Display Subtitles vertically (as if in the theater) رو بردارید تا مشکلتون حل بشه!

   Reply to this comment
 133. donya

  فروردین ۰۸. ۱۳۹۳

  سلام خسته نباشید من همه کارایی که توضیح دادین رو انجام دادم
  ولی فارسی نمیشه فقط کلمه ن رو فارسی نشون میده
  فرمت زیر نویسم srt هست

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۰. ۱۳۹۳

   سلام!
   یکم مشکل شما تخصصی تره ولی می تونم ساده اینجوری براتون بگم که احتمال زیاد با کیبرد استاندارد ویندوز زیرنویس شمارو تهیه نکرده اند! احتمالا با تعویض زیرنویس خودتون مشکلتون حل بشه.ولی اگر اینجوری نشد سعی کنید از نرم افزاری مشابه، بمانند VLC Player دوباره امتحان کنید و خبرشو بهم بدید تا بهتر مشکل شمارو بررسی کنیم!

   Reply to this comment
 134. m

  فروردین ۱۲. ۱۳۹۳

  سلام

  داداش من یک مشکلی دارم اونم اینه کام پلیر زیرویس های idx/sub رو برام به صورت کد نشون میده به عنوان مثال اینطوری:

  filepos:0000d800 56:723 بجای اینکه فارسی بشه لفا راهنمایی کنید ممنون

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۲. ۱۳۹۳

   سلام!
   این مشکل برای همه زیرنویس های Sub/IDX پیش میاد یا فقط یه مورد بوده؟ آخه مطلبی که نوشتید جزء کوچکی از محتویات فایل IDX هست و نباید بدین صورت نمایش داده بشه! سعی کنید زیرنویس دیگری رو بررسی کنید و خبرش رو به بنده منتقل کنید تا بلکه یه فکر اساسی بحالش بکنیم!

   Reply to this comment
   • m

    فروردین ۱۲. ۱۳۹۳

    نه چندتا رو امتحان کردم فقط تو کام پلیر اینطوریه. با کدک پک درست نشون میده.ولی تماشا کردن فیلم با کام پلیر یه جیر دیگست راهی داره؟؟ ممنون

    Reply to this comment
    • مسعود رستمیان

     فروردین ۱۳. ۱۳۹۳

     سلامی دوباره!
     سعی کرده اید که نرم افزار KMPlayer خودتون رو بروز رسانی کنید، احتمال این هست که مشکلی و یا باگی در سیستم سبب این مشکل شده باشد.

     Reply to this comment
 135. میثم

  فروردین ۱۴. ۱۳۹۳

  سلام. من تقریبا همه نظرات رو خوندم.منم مشکلم با زیر نویسهای sub/idx حل نمیشه. توی کم پلیر فرمت srt راحت میاد ولی این دو فرمت اصلن نمیاد. تنظیماتی که برای کاربر ghasemi گفته بودید رو انجام دادم باز نشد. vlc هم نصب کردم بازم نشد. تنظیمات خاصی هست که توی کم پلیر بشه انجام داد براش؟ به بروز رسانی کم پلیر ربطی داره؟ این ورژن رو دارم KMPlayer 3.6.0.87
  یه سوال دیگه. توی سایتی که گفته بودید چطور میشه sub رو به srt تبدیل کرد؟ ممنون

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۴. ۱۳۹۳

   دوباره سلام!
   اگر در برنامه VLC مشکل شما حل نشد مشکل شما از سیستم عامل ویندوز شماست و نه برنامه KMPlayer ، دلیل اینه که زیرنویس های Sud/IDX نوشته ای در کار نیست و همه نوشته ها بصورت عکس می باشند، پس برای نمایش آن بایستی از پیش فرض های مناسب برخوردار باشید. حال تلاش کنید درایور های مناسب و بروز شده برای سیستم خود را نصب نمایید و آنگاه دوباره تلاش کنید. استفاده از نرم افزار های بروز شده همواره به نفع شماست، زیرا مشکلات امنیتی شما را برطرف خواهد کرد و در کنار آن امکانات جدیدی در اختیار شما می گذارند.
   در مورد سایت هم مطمئن نیستم ولی خب بایستی فقط برای زیرنویس های انگلیسی کاربردی باشه، چونکه فناوری OCR هنوز به فارسی نرسیده، ولی می تونید از بخش srt2sub /sub2srt اینکارو انجام بدهید.

   Reply to this comment
 136. donya

  فروردین ۱۴. ۱۳۹۳

  دوباره سلام
  تنظیمات فارسی کردن با vlc شبیه km player هست؟؟؟
  یه زیر دیگه dl کردم بازم فارسی نمیشه دیگه اون کلمه نون رو هم فارسی نشون نمیده

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۴. ۱۳۹۳

   سلامی دوباره!
   شما لینک برنامه VLC PLayer رو تعقیب بفرمایید و به دستورالعمل موجود توجه کنید. VLC Player ساده تر نیست ولی توسط همه سیستم عامل ها پشتیبانی میشه! شما احتمالا مشکل فارسی نویسی در ویندوز دارید ولی نمی شه قطعی گفت.

   Reply to this comment
 137. donya

  فروردین ۱۴. ۱۳۹۳

  مرسی از راهنماییتون ولی من اینکارم انجام دادم نشده
  مشکل فارسی نویسی ویندوزو چه جوری میشه حلش کرد؟؟

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۴. ۱۳۹۳

   خب؛
   درست متوجه شدید، اشکال اینجور زیرنویس ها در زمان و نحوه تهیه اوناست و بهمین دلیل من به بسیاری از دوستان توصیه می کنم که از سایت فارسی سابتایتل استفاده کنند، زیرا آدم های بیسوادی نیستن عموما! و انجمن هم متن بازه و رایگان که کمک میکنه کاربران معنی آسایش و کیفیت رو بهتر درک کنن. برای اینکه توضیح بدیم دقیقا وقتی در word اونکارو انجام می دید چه اتفاقی میافته بایستی استاندارد های کاراکتر های کیبرد رو توضیح بدیم که از حوصله همه خارجه و اینجا هم جاش نیست. خب پس چه می شه کرد؟!
   پرسیده بودید که مشکل فارسی نویسی ویندوز رو چجوری می شه حل کرد و در جواب شما بایستی عرض کنم که در مطلب مربوط به زیرنویس های Windows Media Player در بخش آخر که می خواستیم نوشته هارو خوانا کنیم یه عملیاتی رو انجام دادیم که به شما هم توصیه می کنم! باز اگر مشکل حل نشد با ایمیل بنده در lemasoud@hotmail.com تماس بگیرید تا بتونیم وارد بحث تخصصی تر و خارج از موضوع این مطلب بشویم. مرسی!

   Reply to this comment
 138. donya

  فروردین ۱۴. ۱۳۹۳

  من یه بار تو یه سایتی خوندم که زیرنویس رو با wordباز کنی بعد گزینه(arabic windows ) رو بزنی زیر نویس فارسی میشه
  چند بار امتحان کرده بودم درست شده بود
  ولی الان این کارم انجام دادم نشد
  ممنون میشم کمکم کنید

  Reply to this comment
 139. شهرام

  فروردین ۱۴. ۱۳۹۳

  سلام دویت عزیز من تازه ویندوز 8.1 نصب کردم و تمام درایور ها هم به طور کامل نصب شده و فعال هست و همچنین آخرین ورژن Direct X و آخرین ورژن Km player رو هم نصب کردم و طبق آموزش از در قسمت Preferences در Font Style گزینه CharSet رو روی Arabic گذاشتم اما باز هم زیر نویس ها خزچنگ قورباقه میان. جالب اینجایت که در Windows XP و 7 با همین کار تمام زیر نویس ها میومد. فکر کنم باید جایی در ویندوز رو تنطیماتش رو تغییر بدم درسته؟

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۵. ۱۳۹۳

   سلام دوست من!
   شما بایستی فارسی رو در ویندوز خودتون فعال کنید که البته در ویندوز 8 کاملا امکانش وجود داره! با اینکار ویندوز شما می تونه کاراکترهای نوشته های فارسی رو تشخیص بده و بنمایش بذاره! حالا شما سعی کن از VLC Player هم بررسی کنید و بعد خبرشو بهم بدید. ویندوز 8.1 یکی از بهترین پشتیبانی هارو از زبان فارسی در تاریخ سیستم عامل های مایکروسافتی ارائه میده!

   Reply to this comment
 140. مریم

  فروردین ۱۵. ۱۳۹۳

  ممنووووووووووووووووووون یه دنیاااااااااااااااااا … مرسیییییییییییییییی

  Reply to this comment
 141. میثم

  فروردین ۱۵. ۱۳۹۳

  سلامی مجدد. من کدوم درایورها رو باید دانلود کنم واسه اینکه sub رو بشه با کم پلیر باز کنم؟ ویندوزم 7

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۱۵. ۱۳۹۳

   سلام!
   راستش من نمی تونم حدس بزنم که سیستم شما دقیقا چه درایوری نیاز داره ولیکن مسلما درایور کارت گرافیک از ضروراته… اگر واقعا هیچ ایده ای از این کار ندارید می توانید از DriverPack Solution استفاده کنید و یا اینکه با اتصال به اینترنت بروز رسانی های Optional ویندوز خودتون رو نصب کنید تا کاملا بروز رسانی بشه و امید داشته باشید که مشکل حل بشه!
   بازم من منتظر نتیجه خواهم بود…

   Reply to this comment
   • سمانه

    فروردین ۱۵. ۱۳۹۳

    سلام
    ویندوزم 8
    زیرنویس فیلمم که از روی سیستم پخش می کنم srt
    با اینکه از اینترنت دانلود کردم باز انگلیسی نشون می ده.تنظیمات رو هم درست انجام دادم.
    ممنون می شم کمک کنید.

    Reply to this comment
    • مسعود رستمیان

     فروردین ۲۰. ۱۳۹۳

     سلام!
     اگر نوشته های زیرنویس بصورت انگلیسی و خوانا و معنی دار می باشند بایستی فایل زیرنویس فارسی مرتبط با فیلمتون رو دانلود کنید و اگر بصورت علائم ناخوانا ظاهر می شود بایستی مراحل بالا را بررسی کنید ولی اگر همه مراحل بالا را سپری کرده این بایستی به مکالمه من و آقا شهرام توجه کنید که مشکلی مشابه شما در ویندوز 8 داره!

     Reply to this comment
 142. شهرام

  فروردین ۱۵. ۱۳۹۳

  سلام دوست عزیز،
  بله Windows 8.1 که نصب کردم زبان فارسیش رو هم راه انداختم ( یعنی می تونم تغییر کیبورد بدم و مصل الان قارسی تایپ کنم ) در برنامه های دیگه مشکلی نداره، حتی بعد از نصب K-lite Mega Codec Pack برنامه Windows Media Player ورژنی قدیمیش هم زیر نویس ها رو فارسی میاره ولی KMplayer همچنان خرچنگ قورباغست.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۲۰. ۱۳۹۳

   سلام!
   شهرام جان؛ اگر امکانش وجود داره نوع زیرنویس خودتون رو بفرمایید و بعد سعی کنید اون زیرنویس رو در یک NotePad باز کنید و بفرمایید که آیا نوشته های آنرا فارسی می بینید یا خیر؟! سپس زیرنویس را در نرم افزار VLC Player امتحان کنید و نتیجه رو به بنده گزارش بدهید. توجه داشته باشید که مدیا پلیر کلاسیک ملاک مناسبی نیست.

   Reply to this comment
 143. sara

  فروردین ۱۵. ۱۳۹۳

  سلام من از kmplayer استفاده میکنم با زیر نویس srt …اما زیر نویس همچنان ناخواناست! ویندوز 7

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۲۰. ۱۳۹۳

   سلام!
   سارا خانم، تلاش کنید از دستورات مطلب پیروی کنید و در صورتیکه با مطالعه مطلب مشکل شما برطرف نشد ابتدا برای اطمینان از سلامت فایل زیرنویس SRT خودتون اون رو در برنامه VLC Player امتحان کنید و اگر مشکل پا برجا بود زیرنویس دیگری را امتحان کنید و یا اینکه پشتیبانی از فارسی را در ویندوز خود فعال نمایید. اگر هنوز مشکل شما پابرجا بود بفرمایید تا با توجه به نتایج حاصل شده بهتر مشکل را بررسی کنیم.

   Reply to this comment
 144. سبحان

  فروردین ۱۵. ۱۳۹۳

  سلام .من اینکار را کردم و درست شد.اما چرا دوتا زیرنویس نشون می ده

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۲۰. ۱۳۹۳

   سلام!
   احتمال زیادی وجود داره که زیرنویس شما دو زبانه می باشد، پس برای اطمینان از وجود خطایی از زیرنویس دیگری استفاده کنید و نتیجه کار را بفرمایید تا بتوانم کمکی بکنم!

   Reply to this comment
 145. abbas

  فروردین ۱۶. ۱۳۹۳

  سلام
  من فایل زیر نویس فیلمو دانلود کردم ولی موقع پخش زیر نویس کمی دیر تر صحبتا میاد چکا کنم تنظیم شه؟ از کم پلیر برا پخش استفاده میکنم
  با تشکر

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۲۰. ۱۳۹۳

   سلام عباس جان!
   سعی کنید با استفاده از دکمه های آکولاد باز و آکولاد بسته دوباره همگام سازی رو حین پخش فیلم انجام بدهید و در این مورد در مطلب مفصل توضیح داده ام ولیکن نکته ای که وجود دارد اینست که نمی توان این تغییرات را بدین روش ذخیره نمود.

   Reply to this comment
 146. abozar

  فروردین ۱۷. ۱۳۹۳

  خیلیییییییییییییییببییی ممنون ولی اقا

  Reply to this comment
 147. sajad

  فروردین ۲۱. ۱۳۹۳

  سلام با تشکر از راهنماییتون کارهاییکه در بالا نوشته بودین رو انجام دادم ولی نمیدونم چرا برنامه km player سیستم من زیر نویس بعضی فیلمارو نشون میده ولی بعضی فیلمارو که زیرنویسشونم همون فرمت srt هست رو معلوم نیست به چه زبانی نشون میده اصلا زبان خاصی هم نیست . ویندوزم 8 هست لطفا راهنمایی کنید

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۲۴. ۱۳۹۳

   سلام!
   تلاش کنید زیرنویس های مورد نظر را در برنامه NotePad باز کنید و در صورتیکه نوشته ها هنوز خوانا نبودند آنگاه می توان گفت که هنوز پشتیبانی فارسی شما کامل نیست و یا اینکه زیرنویس مورد نظر فارسی نیست! نمایش زیرنویس های SRT به توانایی سیستم عامل شما در نمایش کاراکتر های نوشتاری فارسی مربوط می باشد.

   Reply to this comment
 148. narges

  فروردین ۲۵. ۱۳۹۳

  سلام خسته نباشی من اشتباهی فایل زیرنویسمو با worldباز کردم حالا هر کاری میکنم نمیتونم بازش کنم وینذوزمم 8

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   فروردین ۲۹. ۱۳۹۳

   سلام!
   اگر منظورتون نرم افزار ورد از مجموعه آفیس مایکروسافت هست و شما می خواهید نرم افزار پیش فرض باز کردن فایل های زیرنویس را تغییر دهید می توانید از این مطلب کمک بگیرید. ولی اصولا برای پلیر های فایل های چند رسانه ای تفاوتی در پخش وجود نخواهد داشت/ پس با این وضعیت بایستی یک تغییری در فایل ایجاد شده باشد که شما با این مشکل روبرو شده اید، اما امتحان آن خالی از لطف نیست!

   Reply to this comment
 149. زینب

  فروردین ۲۹. ۱۳۹۳

  سلام به شما. و ممنون که دغدغه ی راهنمایی درست رو دارید.
  منم مثل دوستمون مشکل ناخوانا بودن یکی از زیرنویسامو دارم توی notepad هم همونطوره. برای پشتیبانی ویندوز از فارسی توی بخش language for non-unicode programs توی کنترل پنل وقتی میخوام فارسی رو به جای انگلیسی apply کنم پیام میده که باید سی دی ویندوز اکس پی رو داخل دستگاه بذارم. فکرمیکنم همچین سی دی ای باید پیش تعمیرکار کامپیوتر که ویندوزو نصب کرده باشه.
  حالا حل این مساله روهم بفرمایید! لطفا.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اردیبهشت ۰۱. ۱۳۹۳

   سلام!
   در حقیقت شما به تمامی نکته خودتون پی بردید ولیکن هر نسخه ای از ویندوز XP می تواند به شما کمک کند، در نتیجه می توانید از نزدیک ترین مرکز ارائه محصولات فرهنگی یک نسخه از CD سیستم عامل ویندوز XP را تهیه کنید.

   Reply to this comment
 150. marjan

  اردیبهشت ۰۱. ۱۳۹۳

  واقعا ممنون .خیلی خیلی خوب بود.

  Reply to this comment
 151. payam

  اردیبهشت ۰۳. ۱۳۹۳

  با سلام و خسته نباشید.فرمت زیرنویس من idx و زیرنویسو جدا از فایل ویدیویی دانلود کردم.و تمام این دستورالعمل هارو 2 بار انجام دادم ولی اتفاقی نیوفتاد.ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اردیبهشت ۲۵. ۱۳۹۳

   سلام آقای پیام!
   نمی دونم شما درست بیان نفرمودید یا بنده قراره مطلب رو کامل متوجه بشم با این راهنمایی اندک شما ولی خب زیرنویس های Sub بهمراه فایل دومی با پسوند IDX ارائه می شوند که به پلیر کمک می کند تا بتواند مکان مناسب تصاویر SUB رو درک کنه ولی بتنهایی تقریبا بکار نمی آیند. نکته بعدی اینه که تصاویر موجود در فایل های SUB بصورت تصاویر JPG می باشند و از اینرو برای نمایش آنها بروی تصویر ویدئوی مورد نظر شما بایستی از خواص پیچیده کارت گرافیک بهرمند باشید پس حتما بایستی کارت گرافیک شما نصب شده باشد. پس یک عملیات منطقی در نمایش زیرنویس اتفاق می افتد و هیچ ربطی به فیلمی که در حال پخش شدن است ندارد و بهمین دلیل توصیه می کنم بررسی کنید که آیا زیرنویس فیلم دیگری را نیز می توانید مشاهده کنید یا خیر؟! اگر زیرنویس دیگری نمایش داده می شود مشکل به احتمال زیاد از فایل زیرنویس شماست. تلاش کنید راهنمایی بیشتری برای من بگذارید!

   Reply to this comment
 152. بهار

  اردیبهشت ۱۱. ۱۳۹۳

  من فایل زیر نویسم که فعال میکنم با اینکه فارسیه ولی به جای متن فارسی ی زبان دیگست.واسه بقیه دوستام اینطوری نیس

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اردیبهشت ۲۵. ۱۳۹۳

   سلام!
   احتمالا شما از نسخه جدیدتری از KMPlayer استفاده می کنید که به چنین مشکلی برخوردید، زیرا در نسخه جدید شما بایستی در بخش Region and language در زبانه Administrative هم در بخش Language for non-Unicode programs با کلیک بروی Change system locale مقدار آنرا بروی Persian تنظیم کنید تا زیرنویس فارسی نمایش داده شود.

   Reply to this comment
 153. سبحان

  اردیبهشت ۱۳. ۱۳۹۳

  مرسی کمک بزرگی بود

  Reply to this comment
 154. FERESHTE

  اردیبهشت ۱۴. ۱۳۹۳

  واقعا ممنون از راهنمایتون خیلی کمک کرد زیر نویس فارسی شد ولی یه مشکل دیگه که وجود داره وقتی یک فیلم چند قسمتی زیر نویس یک قسمتش وباز می کنی هم زمان هم تصویر قطع میشه هم صدا ولی زیرنویس میاد اگه راهنمایی منید ممنون میشم

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اردیبهشت ۲۸. ۱۳۹۳

   سلام!
   اگر منظورتون اینه که فیلم دیگه پخش نمیشه و فقط زیرنویس پخش میشه خب دلیلش اینه که شما زیرنویس رو جدا اجرا می کنید ولیکن در حالت معمولی که فیلم در حال پخش می باشد و شما زیرنویسی را بدرون تصویر می کشید و یا Load می کنید، زیرنویس بایستی بر اساس زمانی که از فیلم گذشته است شروع به نمایش نماید. راهکار مشخص و آسانی برای آن وجود ندارد ولیکن شخصا زیرنویس را با نگاه داشتن دکمه Shift به جلو می برم تا خیلی سریع زیرنویس با فیلم هماهنگ شود ولی می توان زیرنویس را چند تکه کرد و یا فیلم را یک تکه نمود تا دیگر این مشکل پیش نیاید.

   Reply to this comment
 155. امیززضا

  اردیبهشت ۱۸. ۱۳۹۳

  سلام. تمام کار های رو که گفتین کردم ولی باز زیر نویسو درست نشون نمیده

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اردیبهشت ۲۸. ۱۳۹۳

   سلام امیر رضا خان!
   یک مسئله ای که به تازگی گریبانگیر دوستان شده است در نسخه جدید KMPlayer می باشد که به چنین مشکلی برخوردید، زیرا در نسخه جدید شما بایستی در بخش Region and language سیستم عامل ویندوز خودتون در زبانه Administrative هم در بخش Language for non-Unicode programs با کلیک بروی Change system locale مقدار آنرا بروی Persian تنظیم کنید تا زیرنویس فارسی نمایش داده شود.

   Reply to this comment
 156. مرصاد

  اردیبهشت ۲۰. ۱۳۹۳

  سلام.فوق العاده بود.

  Reply to this comment
 157. امیر

  اردیبهشت ۲۱. ۱۳۹۳

  آقا سلام. من همه این کارارو کردم. char set رو به Arabic تغییر دادم ولی بازم فونتش فارسی نمیشه و هنوز در هم برهم میاد. درست مثل عکس اول همین مطلب. چه کنم؟

  مرسی

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اردیبهشت ۳۰. ۱۳۹۳

   سلام!
   بزودی در رونوشت جدیدی از مطلب این موضوع رو هم مورد بررسی قرار می دهیم ولیکن تا اون موقع به جوابی که برای دوست قبل از شما نوشتم توجهتون رو جلب می کنم!

   Reply to this comment
 158. sid

  اردیبهشت ۲۲. ۱۳۹۳

  سلام
  من زیرنویس دارم میزارمش توی kmp ولی زیرنویس نشان نمیده . هیچ اروری هم نداره

  Reply to this comment
 159. حسین

  اردیبهشت ۲۴. ۱۳۹۳

  الهی همتون خیرببینین که من هزاران روزکه فیلم که روی کامبیوترم نمیتونم نگله کنم چون زیرنویس نداشتم مجبوربودم روی گوشی نگاه کنم اما الان راحت نگاه میکنم دم همتون گرم

  Reply to this comment
 160. mehdi

  اردیبهشت ۲۵. ۱۳۹۳

  سلام
  ضمن عرض خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
  من برای فارسی کردن زیر نویسم که srt هستش کارایی که شما گفتیدا کردم اما فارسی نشد و وقتی که گزینه های غیر از arabic راهم میزنم مثلاkorean وزبان های دیگه فقط سایز زیر نویس را بزرگ و کوچیک میکنه ولی نوشته ها همونه.حالا بهنظر شما مشکل از کا ام پلیرمه یا از ویندوز؟
  ممنون میشم کمکم کنید

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اردیبهشت ۳۰. ۱۳۹۳

   سلام!
   مشکل در اصل از هر دو می باشد، یک ویندوز تازه در نسخه 8.1 خود پشتیبانی از استاندارد فارسی را رسمی کرده است و دوم اینکه برنامه KMPlayer هم به تازگی در نسخه جدید خود پشتیبانی از کاراکتر های خاص را تغییر داده است. بهمین دلیل برای رفع مشکل شما در نسخه های جدیدتر این برنامه بایستی در بخش Region and language از سیستم عامل ویندوز خودتون در زبانه Administrative و در بخش Language for non-Unicode programs با کلیک بروی Change system locale مقدار آنرا بروی Persian تنظیم کنید تا زیرنویس فارسی نمایش داده شود.

   Reply to this comment
 161. nassim

  اردیبهشت ۲۶. ۱۳۹۳

  مجیییی عجیجم

  Reply to this comment
 162. پویا

  اردیبهشت ۲۷. ۱۳۹۳

  دوست عزیز جناب رستمیان سلام. من هم مشکلی در اضافه کردن زیر نویس مثل خیلی دیگه از دوستان دارم.بر روی کامپیوتر فایل تصویری بلو ری دانلود کردم که پخش می شه و زیر نویسش رو هم مطابق دانلود کردم.اسامی هر دو رو همگون گذاشتم در ضمن فرمت زیر نویس SRT هست. زبان زیر نویس رو همونجور که توضیح دادین عربی کردن و زیر نویس رو هم از حالت هاید خارج کردم ولی موفقیتی حاصل نشد.در ضمن من با نوت پد زیر نویس ها رو باز کردم ولی فارسی نبود و فنت های عجیب و قریب رو نمایش میداد.همونجور که می بینید من قابلیت تایپ کردن فارسی رو هم دارم. من از ویندوز 8 استفاده می کنم.ممنون میشم آقای رستمیان اگه کمکم کنین.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اردیبهشت ۳۰. ۱۳۹۳

   سلام!
   اگر در نوت پد ویندوز نمی تونید زیرنویس هارو بصورت فارسی ببینید پس از زبان فارسی غیر استاندارد پشتیبانی نمی کنید. در ویندوز هفت بایستی از بخش Region and language واقع در کنترل پنل سیستم عامل ویندوز خودتون در زبانه Administrative هم در بخش Language for non-Unicode programs با کلیک بروی Change system locale مقدار آنرا بروی Persian تنظیم کنید تا زیرنویس فارسی نمایش داده شود ولیکن برای ویندوز هشت مطمئن نیستم! امروز یه مجازیشو نصب می کنم و خبرشو بهتون می دم…

   Reply to this comment
 163. فرشته

  اردیبهشت ۲۸. ۱۳۹۳

  مرسی خیلی عالی بود ….

  Reply to this comment
 164. پویا

  اردیبهشت ۳۱. ۱۳۹۳

  سلام دوست عزیز جناب رستمیان عزیز.
  من فراموش کردم خدمتتون عرض کنم که تمام این مراحل رو هم امتحان کردم و Current language for non-Unicode programs هم به وضعیت Persian تغییر پیدا کرده بوده.اما الان برام خیلی عجیبه که هنوز موفق نشدم و نیازمند یاری شما هستم.ممنونم از اینکه زمان صرف می کنیند برای پاسخ دادن دوست عزیز.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   اردیبهشت ۳۱. ۱۳۹۳

   سلام پویا جان!
   بایستی عرض کنم که من هرچه بررسی کردیم سوال شما را در این مطلب پیدا نکردم! در صورت امکان جزئیات بیشتری در مورد مشکل خود ارائه کنید تا بلکه بتونم تصور درستی از شرایط پیدا کنم خیلی خوب میشه، یا اگر در مطلب دیگری سوال پرسیده بودید لینک آنرا برایم بگذارید. ممنونم!

   Reply to this comment
 165. ایمان

  خرداد ۰۲. ۱۳۹۳

  سلام خسته نباشید اقا ما اصلا اون فایل زیر نویس رو نداریم که بکشیم بیارم روی کائم پلیر تا حالا از این دی دی هاییی که فیلم و زیر نویس تو خودشه گرفتی ؟ اونا رو هم پوششو که میندازی رو کائم پلیر باز میکنه زیر نویس هم نشون میده اما بعضی ها هسن که وقتی میندازی کائم هنگ میکنه باید چیکار کنم میشه لطفا راهنمایم کنین ممنونم

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   خرداد ۰۲. ۱۳۹۳

   سلام!
   اگر برنامه گاهی اوقات برخی زیرنویس های دیسک های DVD را بدرستی نمایش می دهد تلاش کنید برای آن دسته دیگر که بدرستی نشان داده نمی شوند از برنامه ای دیگر، بمانند VLC Player، استفاده کنید و آنگاه در صورتیکه در برنامه دیگری بدرستی نمایش داده شد تلاش کنید برنامه را به آخرین نسخه بروز رسانی نمایید. اینگونه می توانید مطمئن شوید که مشکل از نحوه دیکد شدن DVD است یا از برنامه… حال اگر از برنامه بود متوجه می شوید که نحوه کد شدن دیسک شما بصورتی بوده است که توسط KMPlayer پشتیبانی نمی شود.

   Reply to this comment
 166. پویا

  خرداد ۰۲. ۱۳۹۳

  سلام آقای رستمیان عزیز من سوالم رو تجمعی میگم ت راحت تر بررسی کنید:
  “من هم مشکلی در اضافه کردن زیر نویس مثل خیلی دیگه از دوستان دارم.بر روی کامپیوتر فایل تصویری بلو ری دانلود کردم که پخش می شه و زیر نویسش رو هم مطابق دانلود کردم.اسامی هر دو رو همگون گذاشتم در ضمن فرمت زیر نویس SRT هست. زبان زیر نویس رو همونجور که توضیح دادین عربی کردن و زیر نویس رو هم از حالت هاید خارج کردم ولی موفقیتی حاصل نشد.در ضمن من با نوت پد زیر نویس ها رو باز کردم ولی فارسی نبود و فنت های عجیب و قریب رو نمایش میداد.همونجور که می بینید من قابلیت تایپ کردن فارسی رو هم دارم. من از ویندوز 8 استفاده می کنم.ممنون میشم آقای رستمیان اگه کمکم کنین.”
  “من فراموش کردم خدمتتون عرض کنم که تمام این مراحل رو هم امتحان کردم و Current language for non-Unicode programs هم به وضعیت Persian تغییر پیدا کرده بوده.اما الان برام خیلی عجیبه که هنوز موفق نشدم و نیازمند یاری شما هستم.ممنونم از اینکه زمان صرف می کنیند برای پاسخ دادن دوست عزیز.”

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   خرداد ۱۳. ۱۳۹۳

   سلام پویا جان!
   خب اول از همه بایستی عذرخواهی کنم که اینقدر جواب دادن به شما زمان برد، ولی خب من بالاخره تونستم یه ویندوز هشت مناسب گیر بیارم که هیچ نرم افزار اضافی روش نباشه و با نصب KMPlayer_3-8-0-122 موفق شدم تنها با تغییر دادن همون Language for non-Unicode programs تونستم زیرنویس فارسی رو راه ببینم. نتیجه اینکه یا ویندوز شما مشکل داره و یا اینکه زیرنویستون مشکل داره که البته با توجه به پیش و پا افتادگی سناریوی ما احتمالا زیرنویس خراب می باشد و یا با کدینگ استاندارد فارسی تهیه نشده است…تلاش کنید زیرنویس فیلم دیگری که قابل رؤیت می باشد را برای این فیلم بگذارید تا معلوم شود که آیا کدینگ فیلم روی نمایش زیرنویس تأثیر سوء داشته و یا اینکه زیرنویس شما استاندارد نیست!

   Reply to this comment
 167. ایمان

  خرداد ۰۲. ۱۳۹۳

  ممنونم از راهنمایتون

  Reply to this comment
 168. ایمان

  خرداد ۰۲. ۱۳۹۳

  اقا بعد ببخشید یه سوال دیگه این فرمت mpg رو کائم باز نمیکنه با چه نرم افزاری میتونم این رو باز کنم ؟

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   خرداد ۰۳. ۱۳۹۳

   سلام!
   با کمک این مطلب بررسی کنید که ویدئوی مورد نظر شما توسط چه کدکی فشرده شده است و آنگاه می توانید با KMPlayer هم آنرا ببینید ولیکن در اکثر موارد تمامی فرمت های استاندارد موجود توسط برنامه VLC Player قابل پخش می باشند.

   Reply to this comment
 169. کاوه

  خرداد ۱۴. ۱۳۹۳

  سلام
  من از روش شما استفاده کردم و ثبت هم شد اما تغییری نکرد و مثل عکسی که گذاشتید زیرنویس رو نشون میده.
  من تازه ویندوزم رو عوض کردم و باز 7 استفاده میکنم.
  فایل زیرنویس SRT و نسخه Km Player هم 3.9.0.124 Final هست.
  زیرنویس های انگلیسی مشکل نداره همچنین فایلهایی غیر SRT مثل .SUB فارسی هم نشون داده میشه. اما نمیدونم چرا اینها رو نشون نمیده.
  فارسی ویندوز نصب و درایورها هم نصب هست.
  ممنون میشم لطف کنید و همراهیم کنید.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   تیر ۱۷. ۱۳۹۳

   سلام!
   تلاش کنید امکان نمایش زیرنویس را در برنامه VLC Player نیز بررسی کنید و در صورت موفقیت در این برنامه، برای رفع مشکل شما در این برنامه بایستی در بخش Region and language از سیستم عامل ویندوز خودتون در زبانه Administrative و در بخش Language for non-Unicode programs با کلیک بروی Change system locale مقدار آنرا بروی Persian تنظیم کنید تا زیرنویس فارسی نمایش داده شود.

   Reply to this comment
 170. hasti

  خرداد ۲۰. ۱۳۹۳

  سلام روز بخیر
  حسه مقدمه چینی ندارم یا راست میرم سراغ سوالم
  من تا چندوقت پیش مشکلی با زیر نویس کا ان پلیر نداشتم اما از وقتی جدید ترین نسخه رو چنو روز پیش نصب کردم شدیدن درگیرم با زیر نویس و تمام راهکار هاتون رو هم عملی کردم ولی جواب نداد
  ویندوزم 8هست
  پسوند فایل هم srt
  کمک کنید لدفن
  ممنونم زیادتا

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   تیر ۱۷. ۱۳۹۳

   سلام!
   در نسخه جدید KMPlayer برای رفع مشکل شما بایستی در بخش Region and language از سیستم عامل ویندوز خودتون در زبانه Administrative و در بخش Language for non-Unicode programs با کلیک بروی Change system locale مقدار آنرا بروی Persian تنظیم کنید تا زیرنویس فارسی نمایش داده شود. البته بازم در ویندوز هشت یه مقدار شاید با مشکل مواجه بشوید ولیکن تلاش کنید از برنامه VLC Player برای مشاهده زیرنویس کمک بگیرید تا مطمئن شوید سیستم قادر به نمایش زیرنویس می باشد.

   Reply to this comment
 171. hidden

  خرداد ۲۲. ۱۳۹۳

  سلام.
  فیلم من دو بخشی هست ولی زیرنویسم یک بخشه.توی بخش دوم فیلم دیگه زیرنویس پخش نمیشه.لطفا راهنماییم کنید.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   تیر ۱۹. ۱۳۹۳

   سلام!
   شما می توانید با استفاده از دکمه های Shift و [ زیرنویس را به سرعت جلو ببرید و به مکان مورد نظر برای پخش زیرنویس بروید و یا اینکه با مطالعه این لینک زیرنویس مناسبی را برای خود تهیه کنید و یا اینکه با کمک این مطلب زیرنویس خود را به دو قسمت تقسیم کنید.

   Reply to this comment
 172. aMir

  خرداد ۲۳. ۱۳۹۳

  slm doste aziz man anjam dadam vali nashod

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   تیر ۱۹. ۱۳۹۳

   سلام!
   ممنون از اینکه ما را در جریان گذاشتید. در صورتیکه تمایل دارید مشکلتون بررسی بیشتری بشه لطفا جزئیات بیشتری مطرح کنید! بعنوان مثال نسخه سیستم عامل ویندوزتون و نسخه برنامه و اطمینان از نصب بودن درایور های سخت افزار های کامپیوترتون هم بسیار مهم می باشد. اگر قادر به استفاده از زیرنویس های برنامه KMPlayer نمی باشید می توانید از برنامه هایی مثل Windows Media Player و یا VLC Player و یا Gom Player بهره بگیرید.

   Reply to this comment
 173. safoora

  خرداد ۲۳. ۱۳۹۳

  من اینکارارو کردم ولی نشد.چیکار کنم؟؟

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   تیر ۱۹. ۱۳۹۳

   سلام!
   لطفا بررسی بفرمایید که سایر برنامه ها بمانند VLC Player هم قادر به پخش زیرنویس شما می باشند یا خیر؟! آنگاه زیرنویس های نوع Sub را در KMPlayer بررسی بفرمایید و در صورت موفقیت نتیجه را گزارش بفرمایید تا بهتر راهنماییتان بنمایم.

   Reply to this comment
 174. حمیدرضا

  خرداد ۲۷. ۱۳۹۳

  سلاام خسته نباشی
  من از ویندوز xp استفاده میکنم و همه ی کارایی که گفتیو انجام دادم .
  هنوزم زبانو فارسی نشون نمیده
  زبان فارسی هم روی ویندوز نصبه …

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   تیر ۲۰. ۱۳۹۳

   سلام!
   خیلی وقته که دیگه از نسخه های جدید روی ویندوز XP استفاده نکرده ام ولیکن با ارائه شدن نسخه های جدیدتر نرم افزار KMPlayer شما برای نشان داده شدن زبان فارسی بایستی در بخش Region and language از سیستم عامل ویندوز خودتون در زبانه Administrative و در بخش Language for non-Unicode programs با کلیک بروی Change system locale مقدار آنرا بروی Persian تنظیم کنید تا زیرنویس فارسی نمایش داده شود.

   Reply to this comment
 175. cr7

  خرداد ۲۸. ۱۳۹۳

  سلام!! ببخشید من همه ی این کارا رو کردم ولی نشده…فایل ویدئویی میخوام نگاه کنم ویندوزم7…

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   تیر ۲۰. ۱۳۹۳

   سلام!
   با توجه به اینکه دقیقا نفرمودید که چه زیرنویسی استفاده می کنید و یا اینکه اصلا بکل هیچ زیرنویسی نشان داده نشده یا اینکه فارسی نشان داده نمی شود لطفا جزئیات بیشتری را مطرح کنید تا بتوانم تصور صحیحی از شرایط شما بدست بیاورم! با تشکر

   Reply to this comment
 176. ghasem

  خرداد ۳۰. ۱۳۹۳

  همه کار ها رو کردم ولی زیر نویس تو صفحه نمیاد توضیح دهید

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   تیر ۲۰. ۱۳۹۳

   سلام!
   اگر زیرنویس نمایش داده نمی شود تلاش کنید از زیرنویس های SUB بهره بگیرید و در صورتیکه این زیرنویس ها هم نمایش داده نمی شدند می توانید از برنامه VLC PLayer کمک بگیرید. در صورتیکه این برنامه هم موفق به نمایش زیرنویس نشد بایستی از نصب بودن درایور های سخت افزار کامپیوتر خود بروی سیستم عامل اطمینان حاصل کنید.

   Reply to this comment
 177. هستی

  تیر ۰۱. ۱۳۹۳

  مرررررررررررررررررررررررررسی……….
  واقعا زیرنویسش درست نمیشد رو عصاب بود…!!!!!!!خیلی کمک بزرگی بود..

  Reply to this comment
 178. پرنیا

  تیر ۰۳. ۱۳۹۳

  سلام.ی فیلم گرفتم تو dvd video_tsوaudio_ts داره بلد نیستم زیرنویسشو بیارم تو قسمت loud subtital هیچ گزینه ای برای انتخاب نداره ممنون میشم کمکم کنید

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   تیر ۲۱. ۱۳۹۳

   سلام!
   پوشه اینگونه فیلم ها را می توانید به درون برنامه بکشید و رها سازید تا بمانند یک DVD به اجرای آن بپردازد و برای فعال سازی زیرنویس آن هم از منوی DVD Controls بایستی اقدام کنید. در مطلب نحوه فعال سازی زیرنویس DVD آورده شده است.

   Reply to this comment
 179. Pedram

  تیر ۱۱. ۱۳۹۳

  خیلی ممنون بابت پاسخ گویی به نظرات . . .
  یکی از مشکلات جدی من حل شد!!!

  Reply to this comment
 180. soraya

  تیر ۱۴. ۱۳۹۳

  وای مرسی خیلی خوب بود مشکلم حل شد

  Reply to this comment
 181. maryam

  تیر ۱۷. ۱۳۹۳

  eyvalllllllllllllllllllllllllll
  dametun garmmmmmmmmm

  Reply to this comment
 182. هیربد

  تیر ۱۷. ۱۳۹۳

  دستت درد نکنه من الان که این پست رو دیدم و انجامش دادم مشکلم حل واقعا ممنونم خیلی ممنون

  Reply to this comment
 183. aref

  تیر ۱۸. ۱۳۹۳

  برادر دستت درد نکنه خیلیییی ممنون

  Reply to this comment
 184. elahe

  تیر ۱۹. ۱۳۹۳

  با عرض سلام.من تونستم زیرنویس و بیارم ولی کلمات جابهجا هستند.مثلا( هوا افتابی است)به صورت(است افتابی هوا) نشان داده می شود.حالا باید چه کار کنم؟

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   تیر ۲۲. ۱۳۹۳

   سلام!
   زیرنویس را در برنامه VLC Player بررسی بفرمایی و در صورتیکه مشکل پا برجا بود به احتمال بسیار قوی فارسی توسط ویندوز شما بصورت کامل پشتیبانی نمی شود پس با کمک راهنمایی که برای برنامه WMP ارائه دادیم در بخش Region and language از سیستم عامل ویندوز خودتون در زبانه Administrative و در بخش Language for non-Unicode programs با کلیک بروی Change system locale مقدار آنرا بروی Persian تنظیم کنید تا زیرنویس فارسی درست نمایش داده شود. از طرفی اگر باز هم درست نشد تلاش کنید زیرنویس های دیگری را امتحان نمایید.

   Reply to this comment
 185. TAKIN

  تیر ۱۹. ۱۳۹۳

  وای مرسی خیلی خوب بود مشکلم حل شد

  Reply to this comment
 186. fatema

  تیر ۲۱. ۱۳۹۳

  سلام لطفا کمک کنید
  من یه سریال دارم که خود فیلم با kmpباز میشه و کنار هرقسمتmedia player هستش که فک کنم ترجمه ست حالا من چه جوری زیرنویس رابیارم روی فیلم
  باتشکر

  Reply to this comment
 187. پریسا

  تیر ۲۲. ۱۳۹۳

  واقعا ممنون

  Reply to this comment
 188. مینو

  تیر ۲۳. ۱۳۹۳

  خیلی خیلی ممنون.تمام مشکلاتی که داشتم حل شد.معرکه بود

  Reply to this comment
 189. rezaa

  تیر ۲۳. ۱۳۹۳

  خیللللللللللللللللللللللی ممنون واقعا غالی بود

  Reply to this comment
 190. faezeh

  تیر ۲۴. ۱۳۹۳

  مرررررررررررسی . خیلی کامل و عالی بود .

  Reply to this comment
 191. زهرا

  تیر ۲۵. ۱۳۹۳

  سلام من زیر نویس فارسی دانلود کردم همون کارایی که شما گفتینم انجام دادم ولی بلز بل یه زبان دیگس انگلیسی هم نیست

  Reply to this comment
 192. فاطی

  تیر ۲۶. ۱۳۹۳

  سلام یه سوال داشتم لطفا کمکم کنید زسر نویسی ب طور بهم ریخته در سمت راست نمایش داده میشه حروف فارسی هستند همچیز درسته ولی در سمت راست

  Reply to this comment
  • گورکن

   مرداد ۱۲. ۱۳۹۳

   سعی کنید زیرنویس دیگری را بیازمایید، اگر هنوز همین مشکل وجود داشت برنامه دیگری مثل VLC رو امتحان کنید، اگر باز هم جواب نگرفتید سعی کنید دوباره کل مطلب رو بررسی کنید. شاید بخشی از اون رو جا انداخته باشید!

   Reply to this comment
 193. niki

  تیر ۲۸. ۱۳۹۳

  عاااااااااااااااااااااااااااااالی بود

  Reply to this comment
 194. masi

  مرداد ۰۲. ۱۳۹۳

  من فیلمم خودش زیرنویس داره مدیاپلیر میاره اما km نمیاره

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   مرداد ۲۸. ۱۳۹۳

   سلام!
   شما بایستی نسبت به این مسئله آگاه باشید که همانگونه که مدیا پلیر از همه فرمت ها پشتیبانی نمی کند برنامه KMPlayer نیز از برخی فرمت های زیرنویس پشتیبانی نمی کند. دلیل اصلی تکیه بر استفاده از زیرنویس های SRT و یا SMI نیز همین نکته است که همه بتوانند به هر روشی از آنها بهره بگیرند. حال برای اینکه متوجه شوید که آیا زیرنویس مربوطه توسط KMPlayer شناسایی شده است یا خیر اینست که هنگام پخش شدن فایل تصویری دکمه Alt را نگهداشته و دکمه Q را بزنید و در صورتیکه اطلاعات زیرنویس نشان داده نشد، برنامه از زیرنویس پشتیبانی نمی کند.

   Reply to this comment
 195. lida

  مرداد ۰۳. ۱۳۹۳

  slm be shoma mOshkele mn ine ke zir nevis ba fail haye srt ro baz mikone ama idx va sub ro na nmidOnam moshkel az windows has ya ye chiz dg vaghti zir nevise ba ghalebe sub ya idx film ro mikesham ro khode film joz chand ta adad chiz dg neshoon nmide moshkele mn aya az windows hastesh ya na?

  Reply to this comment
  • گورکن

   مرداد ۱۳. ۱۳۹۳

   شما سعی کن از برنامه VLC استفاده کنی و اگه هنوز مشکل زیرنویس SUB پابرجا بود سعی کن زیرنویس دیگری رو امتحان کنی…شاید زیرنویس خراب باشه!

   Reply to this comment
 196. sahar

  مرداد ۰۴. ۱۳۹۳

  اخه چرا پس مال من نمیارههههههههه همه این کارارم کردم اصلا زیر نویس نشون داده نمیشه

  Reply to this comment
  • گورکن

   مرداد ۱۳. ۱۳۹۳

   نرم افزار دیگه ای رو امتحان کن، مثلا VLC و یا GOM اگر بازم جواب نگرفتی ببین که آیا درایور کارت گرافیکت نصبه یا نه؟!

   Reply to this comment
 197. مهرناز

  مرداد ۰۶. ۱۳۹۳

  ممنون از راهنماییت.

  Reply to this comment
 198. فاطمه

  مرداد ۰۸. ۱۳۹۳

  سلام. من فایل زیر نویس را که باز می کنم فقط زیر نویس انگلیسی رو نشان میده و اصلا زیر نویس فارسی رو نشون نمیده .لطفا راهنماییم کنید . ممنون.

  Reply to this comment
  • مسعود رستمیان

   مرداد ۲۸. ۱۳۹۳

   سلام!
   فایل زیرنویس در صورتیکه فارسی تهیه شده باشد می تواند زیرنویس فارسی نشان دهد. به شما توصیه می کنم زیرنویس مورد نظر خودتون رو از طریق این مطلب بدست آورید و دوباره تلاش کنید!

   Reply to this comment
 199. علیرضا

  مرداد ۰۹. ۱۳۹۳

  سلام اقا مرسی یعنی واقعا مرسی یه مشکل بزرگ از جلوم برداشته شد دستتون درد نکنه.بازم مرسی

  Reply to this comment
 200. nastaran

  مرداد ۱۱. ۱۳۹۳

  سلام زیرنویس اصلی که روی فیلمه انگلیسیه ولی وقتی زیرنویس فارسی می کشم تو کی ام همچنان زیرنویس انگلیسیه بعضی وقتا هم پنجره هشدار باز میشه من همه این کارا که گفتیدو امتحان کردم ولی درست نشد

  Reply to this comment
  • گورکن

   مرداد ۱۳. ۱۳۹۳

   یه تستی هم با برنامه VLC بکن، اگر درست بود زیرنویس فیلم رو همنام فیلمت بکن و با KM دوباره تلاش کن. اگر درست نشد من اسم سایتو عوض می کنم!

   Reply to this comment
 201. erfan

  مرداد ۱۱. ۱۳۹۳

  damet garm kheyli aqayi

  Reply to this comment
 202. 3پید

  مرداد ۱۴. ۱۳۹۳

  سلام

  ویندوزم 7 هست و کا ام سیستم زیر نویس بعضی فایل های تصویری رو باز می کنه بعضی رو نه !!

  تعجبش اینجاست نوع فایل تصویری و زیرنویس ها هم یکی هست !!

  Reply to this comment
  • گورکن

   مرداد ۲۸. ۱۳۹۳

   اگر وقت کردید این مطلب رو یه نگاهی بکنید، چون توی اونجا توضیح داده شده که یکی بودن نوع به معنی یکی بودن رمزگذاری و داده ها نیست! این مشکلات قدیم بیشتر پیش میومد ولی خب همه چی داره استاندارد های بهتری پیدا می کنه!

   Reply to this comment
 203. مهدی

  مرداد ۱۷. ۱۳۹۳

  خیلی ممنون

  Reply to this comment

پاسخ